فواید استفاده از ژل شستشوی صورت قوی

فواید استفاده از ژل شستشوی صورت قوی

فواید استفاده از ژل شستشوی صورت قوی

امروزه آلودگی هوا و آلاینده های موجود در اطراف ما، به یکی از اجزای ثابت زندگی ما تبدیل شده است. ماشین ها، کارخانه ها، سوخت ها و بسیاری از آلودگی های دیگر که روزانه با آن سر و کار داریم. اما این وسط چه بر سر پوست و موی ما می آید؟ می دانید در صورت عدم مراقبت از پوست و مو، پوست و موی شما در برابر این آلودگی ها روز به روز پیر تر و ضعیف تر می شود؟ راه حل چیست؟ در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به این موضوع بپردازیم و راهکار های کاهش این خطر را بررسی کنیم. بررسی می کنیم که ژل شستشوی صورت قوی تا چه اندازه می تواند این آسیب ها را برای پوست کاهش دهد.

ژل شستشوی صورت قوی چگونه آلودگی ها را از پوست می زداید؟

آلودگی ها به پوست می چسبند. اگر پوست چرب داشته باشید جذب آلودگی به پوست شما نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین باید با استفاده از ساختاری ویژه پیوند بین آلودگی ها و پوست را از بین ببرید تا از پوست جدا شوند.

آلودگی ها دو نوع هستند. یک دسته شامل میکروب ها و باکتری و یک دسته شامل آلاینده هایی مثل عناصر مضر برای پوست که مانع تنفس پوست می شوند. به علاوه این عناصر اگر از طریق پوست جذب شوند، احتمال بروز بیماری هایی مثل سرطان پوست را افزایش می دهند. بنابراین ما باید از یک ژل شستشوی صورت قوی استفاده کنیم. این ژل ها با به دام انداختن سلول های آلاینده ها و میکروب ها موجب جداکردن آن ها از سطح پوست می شوند. پس از شستشو این آلودگی ها همراه با شوینده از پوست حذف می شود.

آلودگی چگونه باعث آسیب پوستی می شود؟

اما بیایید موشکافانه تر به بررسی آلودگی بپردازیم. تا به حال شهر های بزرگ و آلوده را از ارتفاعات دیده اید؟ واقعا صحنه دردناکی است. تمام شهر خاکسری رنگ شده و دیگر تماشای آن لذت بخش نیست.

هنگامی که حجم بسیار زیادی ذرات و مواد مضر وارد اتمسفر شود، آلودگی هوا به وجود آمده و به اصلاح می گوییم هوا ناپاک است. ما با تنفس این هوای ناپاک آن را به ریه ها و سیستم گردش خون خودمان منتقل کرده و درنهایت به پوست، مو و ریه خود آسیب وارد می کنیم.

این ذرات مضر با وارد شدن به ساختار مو و البته پوست ما، عملکرد آن را دچار مشکل کرده و در نهایت بر روی سلامت آن ها تاثیر منفی می گذارند.

بعضی از افراد معتقد هستند که از رژیم غذایی سالم و بهترین محصولات مراقبت پوستی برای حفظ سلامت پوستشان استفاده می کنند. اما با این حال باز هم مشکلاتی مانند جوش های پی در پی برای آن ها به وجود می آید. آیا شما دلیل آن را می دانید؟ شاید دلیل آن کم بودن ژل شستشوی صورت قوی در روتین پوستی باشد.

آلودگی هوا از جمله عوامل خطرناکی است که حتی اگر شما بهترین محصولات را هم استفاده کنید، باز هم بر روی بافت پوست تاثیر گذاشته و مشکل ساز می شود. از مهم ترین آسیب هایی که این عامل محیطی خطرناک برای پوست ما دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیری زود رس پوست و ایجاد چین و چروک
 • اگزما پوستی
 • کهیر های متعدد
 • التهابات پوستی
 • باز شدن منافذ پوست
 • کدر و سیاه شدن پوست
 • خشکی مفرط پوست
 • کاهش آب و رطوبت پوست
 • ایجاد جوش
 • سرطان پوست
فواید استفاده از ژل شستشوی صورت قوی

چگونه از پوست در برابر آلودگی هوا محافظت کنیم؟

قطعا برای همه این امکان وجود ندارد که به روستا ها و شهر های پاک مهاجرت کنند. در مقابل آن، نمی شود هم در خانه ماند تا آسیبی به پوست ما وارد نشود. در نتیجه بهترین روش برای محافظت از پوست در برابر آلودگی ها و کاهش اثرات آن ها، استفاده از یک روتین پوستی خوب است. در یک روتین پوستی خوب وجود ژل شستشوی صورت قوی بسیار ضروری است. اما در کنار استفاده از یک روتین خوب می توان با رعایت برخی موارد، از پوست در برابر آلودگی ها محافظت کرد. کافیست به این نکات توجه کنید:

 • سیگار نکشید.
 • آب زیاد بنوشید.
 • قبل از اینکه به رخت خواب بروید حتما از یک ژل شستشوی صورت قوی استفاده کنید.
 • در رژیم غذایی خود، از غذا های دارای آنتی اکسیدان بسیار استفاده کنید.
 • حتما برای پاکسازی 100% پوستتان از تونر ها استفاده کنید.
 • از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
 • از ماسک های لایه بردار در روتین شبانه پوست خود استفاده کنید.
 • به هیچ وجه از ضد آفتاب غافل نشوید.

آیا ژل شستشوی صورت قوی به بافت پوست آسیب وارد می کند؟

خیر. اگر مناسب پوستتان آن را انتخاب کنید، آسیبی به بافت پوست وارد نمی کند. البته بهتر است که افراد دارای پوست حساس از ژل شستشوی صورت قوی استفاده نکنند و از نوع ملایم تر آن استفاده کنند.

آیا استفاده از کرم مرطوب کننده برای پوست الزامی است؟

بله. تعدادی از منافذ پوست شما باز بوده و مرطوب کننده ها باعث بسته شدن آن ها می شوند. در نتیجه آلاینده های هوا به پوست نفوذ نکرده و به بافت پوست آسیب وارد نمی کنند.

برای محافظت از پوست هم باید از ماسک مو و هم نرم کننده مو استفاده کرد؟

اگر ماسک مو شما تقویتی باشد، ربطی به استفاده از نرم کننده ندارد. اما شما می توانید ماسک مو نرم کننده را جایگزین نرم کننده های مو کنید.

کلام آخر

در این مقاله خواندیم که استفاده از یک ژل شستشوی صورت قوی تا چه اندازه می تواند برای زدودن آلودگی های نشسته بر روی پوست مفید باشد. همچنین با راهکار های محافظت از پوست و مو در برابر آلودگی های هوا آشنا شدیم. همانطور که گفته شد، نوشیدن آب و داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند از بسیار از مشکلات پوست و مو جلوگیری کند.

برای ادامه زندگی، شما نیاز به پوست و مویی سالم و جوان دارید. پس به سلامت و زیبایی آن اهمیت دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال رایگان