فرق میسلار واتر با تونر چیست؟
فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟ آیا تا به حال تفاوت این دو را نمی دانستید و از آن ها به جای یکدیگر استفاده می کردید؟ نگران نباشید. اتفاق بدی رخ نداده است. شما فقط روتین پوستی کاملی نداشتید. اکنون طی این مقاله قرار است متوجه شوید که فرق میسلار واتر و تونر چیست و چرا باید ما از این محصولات به صورت جداگانه استفاده کنیم. 

پوست سالم و با طراوت کره ای ها را دیده اید؟ اگر همیشه حین پینترست گردی به ویدئوهایی بر می خورید از کره ای ها و به پوست های بی نقصی که دارند غبطه می خورید باید گفت که رمز موفقیت کره ای ها در داشتن پوست سالم و آینه ای این است که روتین های پوستی منظم و کاملی را اجرا می کنند. پس شما هم با دانستن فرق تونر و میسلار سعی کنید روتین پوستی خود را تکمیل تر کنید و روز به روز به داشتن یک پوست آینه ای و شفاف نزدیک تر شوید. در ادامه این مقاله با آیمادورا همراه باشید.

فرق میسلار واتر با تونر چیست؟

افرادی که سطح بالایی از دیسیپلین را دارند معمولا در زندگی روتین های منظمی را دنبال می کنند. روتین پوستی هم یکی از آن هاست. رعایت روتین پوستی دقیقا مثل مسواک زدن و یا دوش گرفتن روزانه است. انجام ندادن آن زشت است.

حالا که انقدر روتین پوستی اهمیت دارد و موجب زیبایی سلامت می شود باید در مورد تک تک مراحل آن و محصولاتی که در آن استفاده می شود آگاهی کسب کنید تا دچار اشتباه نشوید. اینجاست که می خواهیم تفاوت تونر و میسلار واتر را برای عزیزانی بگوییم که فقط یکی از این دو محصول را در روتین پوستی خود داشته اند.

به زبان ساده میسلار واتر یک پاک کننده و تونر تنظیم کننده PH پوست است. گرچه تونر تا حدی خاصیت پاک کنندگی دارد اما هیچ وقت نمی تواند جایگزین تونر شود و با قدرت زیاد به پاکسازی پوست بپردازد.

شاید رعایت روتین های پوستی چند مرحله ای برای افراد سخت باشد. چون معمولا ابتدای صبح و اواخر شب اوج ساعات خواب آلودگیست. اما رعایت سه مرحله میسلار، شوینده صورت، تونر در روتین پوستی در واقع اصل ماجراست. اگر روتین پوستی کوتاه می خواهید بهتر است از مراحل درمانی صرف نظر کنید اما این سه مرحله را دقیق انجام دهید.

برای این که با هریک از این مراحل بیشتر آشنا شوید، با جزئیات بیشتر در مورد هر یک از این موارد (میسلار و تونر) صحبت می کنیم.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر یعنی چی؟ یعنی آبی که حاوی میسل ها است. میسل ها مولکول هایی هستند که یک سر روغنی دارند و یک سر آب دوست. همین موضع باعث می شود که به راحتی با آب ترکیب شوند و بتواند به سطح پوست قرار بگیرند و با سر چربی دوست خود، آرایش و آلودگی های پوست پاک کنند. زیرا این ضایعات همگی از جنس چربی هستند.

در واقع مثل یک آهنربا به چربی های سطح پوست می چسبند و آن ها با خود از سطح پوست برمیدارند. نکته خیلی جالب اینجاست که اگر عجله دارید، نیازی به آبکشی میسلار واتر نیست. اما اگر عجله ندارید، آبکشی را حتما انجام بدهید، تا حساسیت ایجاد نشود.

چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم؟

تا اینجا متوجه شدیم که میسلار واتر مرحله اول روتین پوستی هست و برای حذف هر نوع آلودگی از سطح پوست کاربرد دارد. در واقع میسلار ها پیش پاک کننده هستند. پس از استفاده از میسلار، به کمک شوینده می توانید شستشوی پوست صورت را کامل کنید. برای استفاده از میسلار واتر شما نیاز به یک پنبه توپی و یا پد آرایشی یکبار مصرف دارید. کافیست کمی از محلول را روی پد بریزید و به سطح پوست بزنید.

ضرورت استفاده از میسلار واتر

میسلار واتر یک مرحله ضروری در روتین مراقبت از پوست شماست. به هر پزشک متخصص پوست و یا مشاورین پوست که مراجعه کنید به شما شستشوی دو مرحله ای را پیشنهاد می دهند. توجه کنید که شستشوی دو مرحله ای به این معنی نیست که پوست را با شوینده دوبار شستشو بدهید. با این کار سد دفاعی پوست را نابود می کنید. شستشوی دو مرحله ای یعنی استفاده از پاک کننده (میسلار واتر) و سپس استفاده از شوینده!

با این کار یک اقدام عالی برای پاکسازی ملایم پوست صورت و برای از بین بردن آلودگی ها و باکتری های پوست انجام داده اید. هرگز این نکته را فراموش نکنید: شوینده های پوست به تنهایی توانایی پاکسازی کامل منافذ پوست را ندارند. پس قبل استفاده از شوینده میسلار واتر استفاده کنید. 

چه نوع پوستی می تواند از میسلار واتر استفاده کند؟

همه افراد، با هر نژادی و هر نوع رنگ پوست باید از میسلار واتر استفاده کند. افرادی که دارای پوست چرب یا پوست مستعد آکنه هستند باید نسبت به استفاده از میسلار واتر حساس تر باشند. زیرا منافذ پوست این افراد بیشتر درگیر آلودگی می شود. در واقع چربی اضافی که ترشح می شود در منافذ پوست تجمع می کند و موجب جذب شدن بیشتر آلودگی ها به پوست می شود.

در انتخاب میسلار واتر باید دقت کنید و متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید. بهتر است قبل از خرید میسلار واتر نوع و ترکیبات تشکیل دهنده روی آن را به دقت مطالعه کنید.

فواید میسلار واتر

استفاده از میسلار واتر نسبت به پاک کننده های سنتی مزایای زیادی دارد، به خصوص اگر پوست حساسی دارید یا در محیطی با آب سخت، لوله های بسیار قدیمی یا کیفیت آب پایین زندگی می کنید. پس فواید این پاک کننده فوق العاده را ببینید:

پاک کردن آرایش

شما با کمک میسلار واتر مواد آرایش و آلودگی ها را به آرامی از روی پوست جمع می کنید. در واقع به کمک میسلار واتر دیگر نیازی نیست پوست را حسابی بسابید. شیر پاک کن ها هم نوعی پاک کننده آرایش و صورت هستند اما میسلار واتر بیشتر مورد پسند همه قرار گرفته است. زیرا بافت آن کاملا مایع و سبک است و حتی می توانید پس از استفاده آن را شستشو ندهید.

آبرسانی پوست

میسلار واتر ها اغلب حاوی ترکیبات آبرسانی مانند مرطوب کننده ها هستند. مرطوب کننده ها می توانند آب را از محیط و هوای اطراف پوست جذب می کنند و به عمق پوست برسانند..

پاکسازی ملایم

میسلار واتر می تواند برای پاکسازی انواع پوست مناسب باشد زیرا ترکیبات بسیار ساده ای دارد. حتی افراد درگیر روزاسه می توانند با خیال راحت از میسلار واتر برای پاک کردن پوست خود استفاده کنند.

تونر چیست؟

تونر چیست؟

برای این که تفاوت تونر و میسلار واتر را بدانید باید ابتدا هر کدام را دقیق بشناسید. ویژگی های میسلار را که کاملا شناختید و حالا نوبت تونر است.

بعد از این که با کمک میسلار پوست را پاک کردید و با کمک شوینده پوست را شستشو دادید، حالا باید برای تنظیم PH پوست کاری بکنید. 

حتما این سوال برای شما پیش آمده است که مگر روی تمامی شوینده های پوستی جدید نوشته نشده، متناسب با PH طبیعی پوست؟ پس چرا بعد از شستشو با شوینده باید مجدد PH را تنظیم کنیم؟

باید بگوییم که PH پوست در بازه 4.8 تا 5 است. این در هر فردی و در هر زمانی متفاوت است. PH شوینده های پوست را نیز 5 در نظر میگیرند که ممکن است حدود 0.1 یا 0.2 با PH اصلی پوست فرد تفاوت جزئی داشته باشد. به همین دلیل هم هست که بعد از شستشو پوست حالت کشیدگی دارد.

پس اینجاست که تونر نقش خود را ایفا می کند و PH پوست را متعادل می سازد تا حالت اسیدی پوست را حفظ کند

تونرهای امروزی بسیار متفاوت از تونرهای گذشته هستند که به دلیل تحریک و از بین بردن چربی پوست شهرت بدی داشتند. تونرهای امروزی می توانند به رفع بسیاری از مشکلات پوستی مانند پوست چربی، آکنه، خشکی پوست و پیری پوست کمک کنند. تقریبا برای هر نوع پوست و مشکل پوستی یک تونر در بازار وجود دارد.

چگونه از تونر استفاده کنم؟

پس از شستشو صورت، تونر را با پنبه، پد یا نوک انگشتان تمیز بمالید. اگرچه ممکن است تونر ها به از بین بردن آلودگی های باقی مانده کمک کنند اما یک پاک کننده کامل و واقعی نیستند و وظایف دیگری دارند. باید اجازه دهید تونر به خوبی جذب شود و سپس از مرطوب کننده ها استفاده کنید. هر فرد می تواند در یک روز از دو تونر مختلف استفاده کند. مثلا یک تونر ضد پیری در صبح و یک تونر آبرسان در شب 

اگر تونر را حذف کنیم چه می شود؟

اگر داریم در مورد تفاوت میسلار واتر و تونر صحبت می کنیم به دلیل اهمیت استفاده از آن هاست. تونر یک مرحله ضروری در روتین مراقبت از پوست شماست. بدون استفاده از تونر منافذ پوست شما روز به روز درشت و درشت تر می شود و تعادل چربی در پوست شما برهم می خورد. برخی از آنها حاوی آنتی اکسیدان برای کمک به ضد پیری هستند. برخی دیگر مواد قابض برای کمک به کنترل پوست چرب دارند.

چه افرادی از تونر استفاده کنند؟

استفاده از تونر نیز به تمامی افرد توصیه می شود مگر اینکه تونر متناسب با نوع پوست خود را پیدا نکنند. اگر پوست خشکی دارید، از تونرهای حاوی الکل خودداری کنید زیرا این کار باعث خشکی بیشتر پوست می شود.

از آنجایی که تونرهای امروزی پیچیده‌تر از تونرهای گذشته هستند، همه می‌توانند تونر مناسبی برای پوست خود پیدا کنند. تونرهایی وجود دارند که متناسب با انواع تایپ های پوستی هستند، اگر پوست شما مشکل خاصی دارد، می توانید از این نوع تونرها استفاده کنید. 

فواید تونر

در حالی که میسلار واتر یک پاک کننده عالی است، تونر می تواند یک مرحله درمانی عالی در روتین شما باشد. اگر شما سه مرحله میسلار واتر، شستشو و استفاده از تونر را دقیق انجام دهید، یک گام مهم در جهت حفظ سلامت پوست برداشته اید. در ادامه ببینیم که تونر می تواند چه فواید برای پوست انجام دهد.

حذف باقیمانده های آرایش و چربی

بسیاری از پاک کننده ها برای از بین بردن گرد و غبار، چربی و باکتری ها از روی پوست عالی هستند، اما همیشه نمی توانند به عمق منافذ نفوذ کنند تا آلودگی های سرسخت و باقی مانده های آرایش را از بین ببرند.بنابراین، این جایی است که تونرها وارد می شوند. تونرها حاوی محلول هایی هستند که می توانند به اعماق منافذ پوست شما نفوذ کنند و آن ها را کاملا تمیز کنند.

مواد موثره برای مشکلات پوستی

انواع مختلفی از تونرها وجود دارد که مناسب هر نوع پوست می باشند. شما می توانید با کمک تونرها، ترکیبات روشن کننده، ضد پیری، کنترل کننده چربی، رطوبت رسان و نرم کننده را به پوست برسانید.

متعادل کردن pH پوست

وقتی صحبت از مراقبت پوست می شود، سطح pH بسیار مهم است. اسیدیته پوست ما می تواند تحت تأثیر عناصر سطحی مانند آلودگی و محصولات غیر معتبر باشد، به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند تعادل pH را با یک تونر اصلاح کنید.

تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟

تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟

با شناخت ویژگی های هر یک، تا اینجا متوجه تفاوت میسلار واتر و تونر شدید. درحالی که هر دو دارای اثرات پاک کنندگی هستند، اما قابل جایگزینی نیستند. میسلار واتر قبل از شستشوی پوست، آرایش سبک، چربی و کثیفی را به خوبی پاک می کند. تونرها مشکلات خاص پوست را بعد از شستشو برطرف می کنند، مانند کنترل چربی. تونرها همچنین pH را پس از شستشو متعادل می کنند تا سد دفاعی پوست تقویت شود و درست عمل کند. وقتی سد دفاعی پوست تقویت شود، سایر محصولات مراقبتی که در روتین پوستی استفاده می کنید، بهتر جذب می شود.

آیا می توانم از هر دو استفاده کنم؟

با توجه به فرق تونر و میسلار واتر، صد در صد که باید از هر دو استفاده کنید. به کمک میسلار واتر پوستتان را درخشان و سالم نگه دارید و از تجمع چربی جلوگیری کنید. معمولا افرادی که شستشوی دو مرحله ای ندارند و میسلار واتر استفاده نمی کنند، پوست کدری دارند.

با کمک تونر نیز می توانید اثر رادیکال های آزاد بر پوست را خنثی کنید. رادیکال های آزاد می توانند موجب پیری زودرس پوست و همچنین انواع سرطان پوست شوند. با این تفاسیر باید استفاده از تونر را هرچه سریعتر شروع کنید.

میسلار واتر و تونرها متفاوت عمل می‌کنند و مکمل‌های عالی برای روتین مراقبت از پوست شما هستند. میسلار واتر یک “پیش پاک کننده” عالی است و تونرها یک “متعادل ساز ” عالی هستند که pH پوست شما را تنظیم می کنند.

کلام آخر

با یک اطلاع رسانی ساده سعی داشتیم بگوییم فرق میسلار واتر با تونر چیست؟ افراد بسیاری هستند که تصور می کننده این دو محصولاتی هستند با کاربرد یکسان! اما قضیه خلاف این است. در این مطلب به طور کامل مفهوم میسلار واتر و تونر شرح داده شد و سپس با بررسی فرق میسلار واتر و تونر اهمیت استفاده از هر یک را در روتین پوستی مطرح کردیم.

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره تابستونی آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره تابستانی آیمادورا