راه کار تقویت مو های دکلره شده

راه کار تقویت مو های دکلره شده

راه کار تقویت مو های دکلره شده

اگر شما هم از دکلره و یا رنگ های شیمیایی استفاده کرده باشید، دیده اید که مو پس از مدتی دچار وز و خشکی های شدید می شود. همچنین در موارد شدید تر، اثرات سوختگی بر روی آن دیده شده و ریشه مو را ضعیف می کند. این نگرانی در همه افراد مخصوصا خانم ها هست که بر سر مو هایشان پس از دکلره چه می آید. اما نگران نباشید. در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به تقویت مو های دکلره شده بپردازیم. اگر نگران سلامت و زیبایی مو هایتان هستید و به آن ها اهمیت می دهید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. قرار است اتفاق های خوبی برای مو هایتان بیفتد.

دکلره چه تاثیری بر روی مو دارد؟

در همین ابتدای ماجرا باید برای شما بگوییم که دکلره چیست و دقیقا چه کاری با موی شما انجام می دهد.

امروزه افراد مخصوصا خانم ها، توجه خاصی به رنگ مو هایشان دارند. رنگ کردن مو مخصوصا رنگ های فانتزی و ترند شده درکنار زیبایی که به چهره ما می دهد، می تواند اثر منفی هم داشته باشد. زمانی که شما مو هایتان را رنگ کنید اما بعد از آن هیچ مراقبتی از آن ها نکنید،  قطعا نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

دکلره نوعی ماده سفید کننده است که رنگ موی شما را از بین می برد. این کار برای این انجام می شود که رنگ مورد نظر بر روی مو نشسته و مو به اصطلاح رنگ بگیرد. بدون دکلره معمولا رنگ مو مخصوصا در رنگ های روشن تر، تغییری نمی کند.

اما چطور این ماده سفید کننده به مو و بافت آن آسیب وارد می کند؟

ترکیبات دکلره باعث می شوند تا اسید های چرب مو از بین رفته و مو خشک و خشک تر شود. در نتیجه شما بعد از انجام این کار می بینید که مو هایتان روز به روز خشک، سفید و ضعیف می شود. همچنین شاخی شدن مو از عوامل شایع دکلره کردن به شمار می آید.

اما ما به شما نمی گوییم که از دکلره استفاده نکنید و یا مو های خود را هیچ وقت رنگ نکنید. البته که رنگ کردن مدام مو می تواند به ریشه مو آسیب وارد کند. اما با رعایت چند نکته و استفاده از محصولات تقویت مو های دکلره شده، شما می توانید این آسیب ها را به حداقل برسانید.

مو های دکلره شده

آشنایی با مراقبت های قبل و بعد از دکلره

اگر تقویت مو های دکلره شده برای شما مهم است باید پیش از انجام آن اقدامات مراقبتی را شروع کنید. به این منظور لازم است تا 2 کار بسیار مهم را انجام دهید:

 1. حتما قبل از دکلره مو های آسیب دیدتان را ترمیم کنید. دکلره باعث می شود تا صدمه بیشتری به موی آسیب دیده وارد شود. در نتیجه سلامت موی شما بیش از گذشته به خطر می افتد. برای این کار شما می توانید از شامپو ها و ماسک های ترمیم کننده مو استفاده کنید.
 2. حتما قبل از دکلره آن را تست کنید. در بعضی از افراد، مو و پوست کف سر واکنش خوبی به مواد دکلره نشان نمی دهند. سوزش بیش از حد، تاول، سوختگی بافت های مو و … از نشانه هایی است که باعث می شود تا افراد از دکلره کردن دست بکشند.

اما مهم ترین بخش دکلره کردن، مراقبت های بعد از آن است. ریشه و ساقه موی ما در اثر مواد دکلره ضعیف شده و ترکیبات ضروری خود را از دست داده است. در نتیجه این اقدامات برای حفظ سلامتی و زیبایی مو ها، واجب و ضروری است:

 • استفاده از شامپو مناسب مو ها دکلره و رنگ شده
 • استفاده از محصولات تقویت مو های دکلره شده
 • پرهیز از شستشو مو با آب داغ
 • قرار نگرفتن در نور مستقیم آفتاب بدون محافظ مو
 • آب رسانی به مو
 • استفاده از نرم کننده های مناسب مو
 • پرهیز از استفاده بیش از حد از سشوار و ابزار های حالت دهنده مو
 • کراتین نکردن مو های دکلره شده
 • پرهیز از شانه زدن مو های خیس
 • ماساژ پوست سر
 • استفاده از شامپو بدون سولفات
 • کوتاه کردن پایین مو ها به طور منظم

معرفی محصولات تقویت مو های دکلره شده

برای تقویت مو های دکلره شده نیاز به محصولات مراقبتی خاصی دارید که هم موجب حفظ کیفیت رنگ دکلره شود و هم آسیب موها را کاهش دهد.

1. شامپو تقویت کننده و ضد ریزش نوپری فورت دی نوپریت

این شامپو تقویت کننده و مهار کننده ریزش مو است. همچنین باعث تثبیت رنگ مو شده و از کدر شدن آن جلوگیری می کند. علاوه بر آن دارای خاصیت آبرسانی بوده و مو را نرم و لطیف می کند.

2. شامپو بدون سولفات اریس مناسب موهای رنگ شده

شامپو تقویت کننده مو اریس مناسب برای مو های دکلره و رنگ شده است. در نتیجه باعث تقویت مو های دکلره شده می شود. این محصول فاقد پارابن بوده و آسیبی به چربی های مفید مو وارد نمی کند. برای درمان ریزش مو موثر بوده و رشد مو را تحریک می کند.

3. شامپو ضد ریزش لاوندر بایو اسکین

این شامپو دارای ترکیبات گیاهی است که باعث می شود تا پوست سر از هرگونه آلودگی ای پاک شود. باعث افزایش اکسیژن و خون رسانی به کف سر شده و برای رشد بیشتر مو بسیار موثر است. همچنین به دلیل ترکیباتی که دارد، ریشه و ساقه مو را تغذیه کرده و باعث استحکام آن می شود.

4. تونیک تقویت کننده رشد موی سریع فارماسریز H-Stimuforten

این تونیک حاوی کافئین بوده و گردش خون را در کف سر افزایش می دهد. همچنین می تواند تا 79% ریزش مو را کنترل کرده و باعث افزایش رشد و حجم مو شود. این تونیک برای تقویت مو های دکلره شده بسیار موثر است.

آیا شامپو مو های دکلره شده با شامپو های دیگر متفاوت است؟

بله. در شامپو مو های دکلره و رنگ شده، از مرطوب کننده و آبرسان های قوی تری استفاده شده است که باعث می شود خشکی مو ها جبران شود.

آیا برای تقویت مو های دکلره شده تنها استفاده از شامپو کافی است؟

خیر. در متن هم به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است. شما باید برای حفظ سلامت پوست سر و مو هایتان از محصولاتی ازجمله ماسک های مو و آبرسان ها استفاده کنید.

آیا برای تقویت مو پس از دکلره، کراتین کردن خوب است؟

خیر. بر خلاف باور بسیاری از افراد که فکر می کنند کراتین کردن بعد از دکلره و رنگ می تواند از مو محافظت کند، اینطور نیست. کراتین کردن به دلیل ترکیبات شیمیایی که دارد بیشتر در این شرایط به مو آسیب وارد می کند.

کلام آخر

همانطور که گفته شد، دکلره مانند یک سفید کننده عمل کرده و رنگ مو های شما را برده و مو را برای رنگ اصلی آماده می کند. همچنین با مراقبت های قبل و بعد از دکلره آشنا شدیم و دانستیم که نباید بر روی مو های آسیب دیده دکلره انجام شود. تقویت مو های دکلره شده مهم ترین بخش از دکلره مو است. اگر شما مراقبت کافی از مو هایتان نکنید، پس از گذشت مدتی با مو هایی خشک، سفید و کدر و شاخی شده مواجه خواهید شد.

5/5 - (1 امتیاز)