نه به شانه زدن مو در حمام!

نه به شانه زدن مو در حمام!

نه به شانه زدن مو در حمام!

بسیاری از افراد هستند که برای صاف کردن و یا باز کردن گره مو، در حمام، بعد و یا در زمان شامپو زدن، مو هایشان را شانه می زنند. اگر می خواهید با دست های خودتان باعث مرگ و آسیب به مو هایتان شوید، به شما می گویم که همچنان به این روند ادامه دهید! در این مقاله از سلسله مقالات آیمادورا می خواهیم به نکات منفی شانه زدن مو در حمام بپردازیم و اثرات مخرب آن را بر روی ریشه و ساقه مو بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چرا در حمام مو هایتان را شانه می کنید؟

همانطور که گفته شد، عده ای از افراد مخصوصا افراد دارای موهای فر، در حمام و یا زمانی که هنوز مو هایشان خیس است، موی خود را شانه می کنند. اما چرا؟ احتمالا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که بعد از حمام، موهایتان به هم گره خورده و وز شده باشد! بعضی از افراد برای جلوگیری از گره خوردن موهایشان، آن ها را در حمام و یا زمانی که هنوز مرطوب است، شانه می کنند.

اما آیا واقعا راه حل همین هست؟ می دانید موی خیس بسیار شکننده و آسیب پذیر تر است؟ شانه زدن مو در حمام می تواند باعث از دست رفتن حجم زیادی از مو هایتان شده و آسیب های شدیدی به مو وارد کند. از مهم ترین این آسیب ها می توان به چند نمونه اشاره کرد:

  • ایجاد مو خوره و چند شاخی شدن مو
  • ریزش بیش از حد مو
  • نازک شدن مو
  • آسیب به ریشه و ساقه مو

اگر شما نگران گره خوردن و یا وز شدن موهایتان هستید، می توانید از روش های موثر دیگر استفاده کنید. شانه زدن مو همانقدر که می تواند مفید باشد و باعث رشد و سلامت مو ها شود، در زمان نامناسب می تواند بزرگ ترین آسیب را هم به مو وارد کند.

از اقدامات موثری که می توانید برای جلوگیری از گره خوردن مو هایتان انجام دهید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شانه زدن مو قبل از خیس کردن آن
  • استفاده از ماسک مو قبل و یا بعد از حمام
  • استفاده از سرم های نرم کننده و حالت دهنده مو
شانه زدن مو در حمام

چرا مو زمانی که خیس است، ضعیف تر است؟

خب، ما فهمیدیم که مو زمانی که خیس است، بسیار شکننده است. اما چرا؟ چرا نباید مو های خیس را شانه کرد؟

پیوند میان مو های خیس بسیار ضعیف تر از مو های خشک است. در نتیجه زمانی که شما مو هایتان را شانه می زنید، مو کشیده شده و دیگر به حالت قبل خود بر نمی گردد. این کار باعث شکنندگی و یا کنده شدن مو می شود.

به همین دلیل است که نباید این کار ممنوع را، شانه زدن مو در حمام، در زمان خیس بودن مو ها انجام داد.

سوالات متدوال درباره شانه زدن مو در حمام

چطور از گره خوردن مو ها پس از حمام جلوگیری کنم؟

همانطور که در متن به آن اشاره شد، شما می توانید قبل از حمام مو های خود را شانه کنید. علاوه بر آن استفاده از روش های دیگر که به آن ها پرداخته شد، می تواند به گره نخوردن موهایتان پس از استحمام کمک کند.

آیا می شود از شانه دندانه بزرگ در حمام استفاده کرد؟

شانه زدن مو در حمام با هر نوع شانه ای مضر است. بهتر است قبل از استحمام مو هایتان را شانه کنید تا دچار ریزش، آسیب و مشکلات دیگر نشوید.

تا چه حد باید مو خشک شود که مو ها را شانه کنیم؟

شما زمانی می توانید مو های زیبا خود را شانه کنید که موهایتان 70% خشک شده باشد. بهتر است برای تقویت مو ها پس از حمام از سرم، اسپری و یا ماسک های بعد از حمام استفاده کنید که شانه پذیری مو را تسهیل می کند.

کلام آخر

یک کلام، اگر قصد آسیب رساندن به مو هایتان را دارید، در حمام آن ها را شانه کنید. این طور می بینید که پس از گذشت مدتی کوتاه، مو هایتان کم حجم و شکننده شده است! شانه زدن مو در حمام این نتیجه را به شما خواهد داد!

همانطور که به آن اشاره شد، دلیل شکننده بودن مو ها زمانی که خیس هستند، ضعیف بودن پیوند های میان آن ها است. شانه کردن مو در هنگام خیسی به ساقه و ریشه مو آسیب وارد کرده و درنهایت باعث کشیدگی و یا کندن مو می شود. قطعا شما با خواندن این مقاله، دیگر هرگز مو هایتان را در حمام شانه نخواهید کرد!

5/5 - (3 امتیاز)