راه های درمان جوش صورت و آکنه

درمان جوش صورت

راه های درمان جوش صورت و آکنه

معمولا پس از مشاهده جوش بر روی پوست، اولین فکری که به ذهن افراد میرسد پیدا کردن راه های درمان جوش صورت و آکنه است. خبر خوش این است که امروزه روش های متعددی برای درمان جوش صورت وجود دارد. به گونه ای که شما عزیزان می توانید متناسب با وقت و هزینه ای که در اختیار دارید، یکی از این روش ها را انتخاب نمایید. در این مطلب قصد بررسی برخی از روش هایی که منجر به رفع جوش صورت می شوند را داریم. 

همانطور که پیشتر ذکر کردیم روش های بسیاری را می توان برای درمان جوش صورت معرفی کرد. برخی از این روش ها خانگی می باشند. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن وقت کافی ترجیح می دهند از دارو های تولید شده برای درمان جوش صورت خود استفاده نمایند. شما نیز می توانید با در نظر گرفتن سبک زندگی خود یکی از این دو روش را انتخاب نمایید. 

اما باید توجه داشته باشید که برخی از جوش ها، جوش های هورمونی نامیده شده اند. درمان جوش صورت هورمونی به سادگی درمان جوش های سرسیاه یا سرسفید نمی باشد. برای درمان این دسته از جوش ها بهتر است از روش های مورد تایید کمک بگیرید. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع جوش ها و روش های رفع جوش صورت بپردازیم. چنانچه شما نیز به دنبال قطعی ترین روش های از بین بردن جوش صورت خود هستید، بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. 

جوش ها چطور پدید می آیند؟ 

پیش از پرداختن به سریع ترین روش درمان جوش صورت ، بهتر است ابتدا با علت پدید آمدن آن ها آشنا شویم. جوش ها را می توان یکی از متداول ترین مشکلات پوستی به شمار آورد. کمتر کسی را می توان یافت که بر روی پوست صورت یا بدن خود جوشی نداشته باشد. بنابراین پیش از هرچیز باید بدانید که این مشکل بسیار متداول است. اما تصور می کنید چه چیزی موجب پدید آمدن جوش بر روی بدن می شود؟ 

همگی ما دارای غدد چربی می باشیم. این غدد در زیر پوست ما در تمام بدن پخش شده اند. چنانچه میزان ترشحات چربی غدد بدن از میزان متوسط بیشتر شود، می توان انتظار پدید آمدن جوش بر روی بدن را داشت. جمع شدن چربی در منافذ پوستی یکی از مهم ترین علل پدید آمدن جوش های پوستی است. همین مسئله نیز در دسته بندی پوست ها به پوست های چرب و خشک نیز بی تاثیر نمی باشد. 

پوست های چرب پوست هایی هستند که در مقایسه با پوست های خشک غدد ترشح کننده چربی فعال تری دارند. یکی دیگر از موارد مهمی که در پدید آمدن جوش های پوستی موثر است، تجمع آلودگی ها در منافذ پوست است. این مسئله نیز می تواند موجب تورم و قرمز شدن منافذ پوستی و در نتیجه آن، پدید آمدن جوش های پوستی شود. خوب است بدانید که انواع متعددی از جوش ها را می توان بر روی بدن مشاهده کرد. برخی از آن ها عبارتند از:

  • جوش سرسفید
  • جوش سرسیاه
  • جوش زیر پوستی
  • جوش چرکی
درمان جوش صورت

تاثیر محصولات ضد جوش در رفع جوش صورت

استفاده از روش های مدرن در مقایسه با روش های سنتی می تواند در درمان جوش صورت و آکنه تاثیر سریع تر و قوی تری را از خود برجای بگذارند. مشاورین ما در این مجموعه کرم ها و پماد های ضد جوش را به عنوان سریع ترین روش درمان جوش ها با خریداران معرفی می کنند. محصولات ضد جوش حاوی بسیاری از عصاره های طبیعی همچون عسل و آلوئه ورا هستند. 

همین مسئله دلیل مهمی است که ثابت کند استفاده از روش های مدرن در رفع جوش صورت تاثیر سریع تری دارند. سرم ها اما یکی از جدید ترین محصولاتی به شمار می روند که توانسته اند طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهند. سرم های ضد جوش در مقایسه با پماد های تولید شده جذب سریع تری دارند. سرم های ضد آکنه در برابر از بین بردن التهابات و قرمزی پوست نیز عملکرد خوبی را از خود برجای گذاشته اند.

سرم های ضد جوش، دارای ویتامین های بسیار زیادی هستند. خوب است بدانید که ویتامین ها در تغذیه کردن پوست نقش مهمی دارند. چنانچه پوست شما به خوبی توسط مواد مغذی تغذیه شده باشند، در برابر چروک ها نیز مقاوم خواهد بود. نکته ای که باید به آن توجه فرمایید این است که سرم های ضد جوش به دلیل غنی بودن از مواد مغذی و عصاره های طبیعی ترمیم کننده، یکی از سریع ترین روش های درمان جوش صورت به شمار می روند.

استفاده از روش های کلینیکی در رفع جوش صورت

اخیرا کلینیک های زیبایی در امر بهبود جوش صورت بسیار خوش درخشیده اند. خوب است بدانید که روش های کلینیکی نه تنها در درمان جوش صورت، بلکه در درمان جای جوش نیز بسیار موثر بوده اند. استفاده از این روش ها می تواند به شما در پاکسازی منافذ پوستتان کمک شایانی کند. بنابراین از بروز جوش های جدید نیز می توانید جلوگیری نمایید. در ادامه به معرفی برخی از پر طرفدار ترین روش ها خواهیم پرداخت.

 لیزر در مقایسه با تمامی راه هایی که تا به حال برای درمان جوش صورت به شما معرفی کردیم سریع ترین روش رفع جوش به شمار می رود. به دلیل سرعت بالا و عملکرد بسیار خوب این محصول، انتخاب بسیاری از افراد لیزر است. کرم های ضد جوش نیز در از بین بردن جای جوش تاثیر خوبی دارند، اما سرعت بهبود جای جوش در روش زخم در مقایسه با استفاده از لیزر غیر قابل مقایسه است.

همچنین از روش های دیگری نیز همچون فیشال صورت می توان بهره گرفت. فیشال اخیرا تبدیل به یکی از محبوب ترین روش های کلینیکی شده است و می توانید به صورت تخصصی موجب رفع جوش شود.. در این روش تمامی منافذ پوست شما عزیزان به خوبی تمیز خواهند شد. حتما می دانید که در صورت تمیز بودن منافذ پوستی و کنترل ترشحات غدد چربی، می توان تا حد بسیار زیادی از بروز جوش های جدید جلوگیری کرد. روش های کلینیکی در درمان جوش های زیر پوستی در مقایسه با دیگر روش ها بهترین هستند. 

رفع جوش صورت

تکلیف جوش های سر چیست؟

جوش سر از مواردی است که افرادی کمی درگیر آن می شوند اما همان عده کم هم به دنبال راه درمانی سریع برای رفع جوش سر هستند. معمولا جوش سر ناشی از تغییرات هورمونی و.. نمی باشد. جوش سر به علت ایجاد غده چربی ( شبه تومور) یا گیر افتادن فولیکول مو داخل پوست می باشد.

فولیکول مو گاهی به جای این که در سطح پوست رشد کند، زیر پوست رشد می کند و سیستم دفاعی بدن آن را به عنوان جسم خارجی شناسایی کرده و برای دفع آن تلاش می کند. به همین علت در این ناحیه شاهد توده ای چرکین هستید که آن را تحت عنوان جوش سر می شناسید. برای درمان جوش سر باید تخلیه اتفاق بیفتد. این کار را نمی توانید در منزل انجام دهید و می بایست حتما به پزشک و یا یک مرکز درمانی مراجعه کنید.

عسل، سریع ترین روش برای درمان آکنه

نسبت به تاثیرات شگفت انگیز عسل نیز نباید بی توجه بود. عسل یکی از بهترین مواد طبیعی در ضد عفونی کردن زخم ها است. ضد عفونی کنندگی تاثیر مهمی در از بین بردن باکتری های مولد جوش دارد و باعث رفع جوش می شود. چنانچه باکتری های مولد جوش بر روی پوست شما فعال شوند، این امکان وجود دارد که در نقاط دیگری از پوست خود جوش های جدید مشاهده کنید. بنابراین عسل را علاوه بر درمان جوش می توان یکی از ترکیبات طبیعی بسیار خوب برای جلوگیری از پدید آمدن جوش ها نیز در نظر گرفت. عسل در از بین بردن جوش سرسیاه نیز می تواند تاثیرگذار باشد. در این مطلب در خصوص راه های درمان جوش سرسیاه بخوانید. 

عسل در پاک کردن منافذ پوستی تاثیر بسیار خوبی دارد. چنانچه منافذ پوستی از چربی ها و آلودگی ها پاک شود، امکان پدید آمدن جوش ها نیز بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش تعداد جوش های خود، از روش هایی بهره بگیرید که موجب پاکسازی پوست و منافذ آن شود. عسل می تواند یک ماده طبیعی بسیار خوب باشد. 

اما استفاده از عسل نیز درست همانند آلوئه ورا می تواند با سختی هایی همراه باشد. اما به دلیل فواید بی شمار این ماده طبیعی جذاب، نمی توان از استفاده کردن از آن چشم پوشی کرد. به همین منظور شما می توانید با توجه به انتخاب خود، از عسل طبیعی یا کرم های ضد جوشی که حاوی عسل هستند بهره بگیرید. چنانچه قصد استفاده از محصولات حاوی عسل را دارید، می توانید در این خصوص از کارشناسان ما در آیمادورا کمک بگیرید. 

آیا استفاده از آلوئه ورا در درمان جوش صورت موثر است؟

آیا استفاده از آلوئه ورا در درمان جوش صورت موثر است؟

آلوئه ورا یکی از مواد طبیعی است که تاثیر مهمی در درمان جوش های صورت و بدن دارد. مشکل بسیاری از افراد جوش هایی است که بر نواحی همچون کمر، بازو و سینه آن ها پدید آمده است. خبر خوش این است که آلوئه ورا، این ماده طبیعی و معجزه گر توانایی بهبود و درمان تمامی انواع جوش ها را دارد. 

بنابراین اگر شما نیز به دنبال راه حلی قطعی برای درمان جوش های کمر یا سینه خود هستید، استفاده از آلوئه ورا می تواند برای شما اثر بخش باشد. آلوئه ورا را می توان یک ضد التهاب بسیار قوی نیز نامید. در هنگام پدید آمدن جوش های چرکی، معمولا نواحی اطراف این جوش ها قرمز و ملتهب می شود. استفاده تنها اندکی از ژل آلوئه ورا می تواند التهاب جوش های شما را به سرعت درمان نماید. 

یکی دیگر از ویژگی های جذاب این محصول، خاصیت آبرسانی آن است. آلوئه ورا علاوه بر درمان جوش صورت و آکنه ها، در آبرسانی پوست نیز بسیار خوب عمل می کند. اما ممکن است که استفاده از آلوئه ورا در تمامی نقاط بدن نظیر کمر ممکن نباشد. همچنین در صورت استفاده از این ژل، ممکن است لباس شما با آن برخورد پیدا کند. برای رفع چنین مشکلاتی به شما پیشنهاد می کنیم از سرم های ضد جوشی استفاده نمایید که حاوی عصاره آلوئه ورا باشند. در این مطلب با بهترین کرم ضد جوش خارجی آشنا شوید. 

کلام آخر

سریع ترین درمان جو صورت و آکنه چیست؟ در این مطلب به بررسی برخی از راحت ترین و متداول ترین روش هایی که در درمان جوش صورت موثر هستند پرداختیم. شما عزیزان می توانید با توجه به اولویت های خود، یکی از این روش ها را انتخاب نمایید. روش های سنتی بسیار ارزان بوده و عملکرد خوبی هم دارند. اما باید توجه داشت که رفع جوش صورت در این روش به اندکی صبر و حوصله نیاز دارد.

 در مقایسه با روش های سنتی رفع جوش، روش های کلینیکی سرعت بسیار بالایی داشته و در مدت زمانی بسیار کوتاه می توانند جوش و جای جوش را از بین ببرند. اما نباید فراموش کرد که روش های کلینیکی بسیار هزینه بر هستند. در این میان استفاده از کرم ها و سرم های ضد جوش مقرون به صرفه ترین راه هایی به شمار می روند که عملکرد خوبی نیز دارند. چنانچه شما نیز تمایل به خرید بهترین کرم ضد جوش دارید، با مشاورین ما از طریق مشاوره رایگان آیمادورا ارتباط برقرار نمایید. 

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره قربان تا غدیر آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره قربان تا غدیر آیمادورا