خشک کردن مو با سشوار

خشک کردن مو با سشوار

خشک کردن مو با سشوار

شما هم از آن دسته از افراد هستید که بلافاصله پس از استحمام با سشوار به جان مو هایتان می افتید؟ بسیاری از ما برای اینکه سریع مو هایمان را خشک کنیم، معمولا پس از حمام از سشوار استفاده می کنیم. در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به خشک کردن مو با سشوار و روش صحیح آن بپردازیم. البته که این باد گرم و یا سردی که از طرف سشوار به مو هایمان برخورد می کند، می تواند در استفاده های مکرر به مو آسیب های بزرگی هم وارد کند. اما با رعایت چند نکته می توان از آسیب های آن جلوگیری کرد.

مو هایم را با چه روشی خشک کنم؟

به نظر شما خشک شدن مو در حالت طبیعی آسیب زننده تر است یا خشک کردن مو با سشوار؟

احتمالا شما هم بر این باور هستید که حالت دوم به مو آسیب بیشتری وارد می کند. اما در حقیقت اینطور نیست!

هنگامی که مو خیس است، آب به درون آن نفوذ کرده و باعث حجیم و البته ضعیف شدن مو ها می شود. تار های موی ما تنها می تواند 30% وزن خود را آب جذب کند و بیش از این مقدار به مو و ساختار مو صدمه زیادی وارد می کند. به همین دلیل است که این روش بیشتر از سشوار به مو آسیب وارد می کند و باید زود مو ها را خشک کرد.

اما با این حال اگر به طور صحیح از سشوار استفاده نکنید، به مو صدمه وارد شده و زیان بار خواهد بود. میزان حرارتی که از سشوار به مو برخورد می کند، می تواند به مرور باعث ایجاد مو خوره، زبری، شکنندگی و سوختگی مو ها شود. پس چاره چیست؟

روش صحیح خشک کردن مو با سشوار

نحوه صحیح خشک کردن مو با سشوار بسیار مهم است. رعایت این 6 نکته باعث می شود تا ریشه و ساقه مو های شما آسیب ندیده و مو هایتان حالت خوبی بگیرد. همچنین در روزهای سرد زمستان از سرما خوردن و سر درد های ناشی از موی خیس هم جلوگیری خواهید کرد.

1. اول از همه مو هایتان را آماده کنید:

به هیچ وجه از سشوار بر روی موهای کاملا خیس استفاده نکنید. اول موهایتان را با استفاده از یک حوله نرم به آرامی و بدون اینکه مو هایتان را بکشید و یا فشار دهید، آبگیری و خشک کنید. بهتر است 15 دقیقه بعد از خشک کردن با حوله از سشوار استفاده شود.

2. حتما قبل از سشوار از محصولات مراقبت از مو استفاده کنید:

محصولاتی مانند ماسک های بعد از حمام، سرم مو و … علاوه بر اینکه باعث تقویت و تغذیه مو هایتان می شود، مو ها را در برابر حرارت مقاوم کرده و از آسیب های ناشی از آن ها جلوگیری می کند. از بهترین محصولات مراقبت از مو بعد از حمام که می توانید قبل از سشوار کشیدن از آن استفاده کنید می توان به این موارد اشاره کرد:

این محصولات نیاز به آبکشی نداشته و شما می توانید برای حفاظت از مو هایتان از آن ها استفاده کنید.

3. سشوار را بر روی درجه متوسط تنظیم کنید:

به هیچ وجه ابزار حرارتی خود را بر روی درجه بالا قرار ندهید. این کار فقط به موی شما آسیب وارد کرده و باعث سوختن آن می شود.

4. مو های خود را تقسیم بندی کرده و تیکه تیکه سشوار بکشید.

5. از سر هایی که همراه سشوارتان است، استفاده کنید. این ابزار ها به طور تخصصی برای خشک کردن، فر کردن و یا صاف کردن مو ها ساخته شده است.

6. از خشک شدن کامل مو هایتان اطمینان حاصل کنید:

وز شدن موها نشانه از آن است که هنوز مقداری رطوبت در مو ها وجود دارد. حوصله کنید و مو هایتان را تا خشک شدن کامل، سشوار بکشید.

در آخر بهتر است که از سشواری استفاده کنید که درجه تنظیم دما داشته و حرارت آن بیش از حد نباشد.

خشک کردن مو با سشوار

روش جایگزین به جای خشک کردن مو با سشوار

اگر موهایی نرم و نازک دارید و یا تمایلی ندارید که از سشوار استفاده کنید، خشک کردن مو با حوله یک روش سنتی است که می توانید از آن استفاده کنید.

  1. از یک حوله نرم برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید. حوله را به آرامی روی مو هایتان قرار داده و سرتان را به آرامی فشار دهید. از فشار و کشیدن مو ها جدا خوداری کنید.
  2. پس از اینکه آب موهایتان گرفته شد، به آرامی موها را خشک کنید. به هیچ وجه حوله را بر روی مو و یا کف سر نکشید. موها را درون حوله قرار داده و به آرامی فشار دهید.
  3. از محصولات مراقبت مو بعد از حمام استفاده کنید. استفاده از ماسک مو و یا سرم های بعد از حمام نه تنها باعث نرمی و لطفات مو ها می شود، بلکه از ایجاد موخوره و خشکی مو ها هم جلوگیری می کند.
  4. می توانید از روغن های گیاهی برای خشک کردن مو هایتان استفاده کنید. روغن هایی مانند آرگان که علاوه بر صاف کردن مو ها، باعث رفع وزی مو شده و به مو حالت می دهد. مقدار کمی از روغن را روی کف دست ریخته و آن را به آرامی به مو هایتان از وسط تا انتها بمالید. توجه کنید که به ریشه مو نمالید که این کار باعث چرب شدن مو و کف سر می شود.
  5. در آخر مو هایتان را به آرامی شانه کرده و بگذارید تا در دمای عادی کاملا خشک شود. توجه کنید که در این مرحله باید 80% تا 90% موهایتان خشک شود. در نتیجه شانه کردن مو موردی ندارد.

آیا از اتو مو می توان بر روی مو های خیس استفاده کرد؟

خیر. به هیچ وجه از اتو و دیگر ابزار های حالت دهنده مو بر روی موهای خیس استفاده نکنید. همانطور که در متن اشاره شد باید قبل از استفاده از سشوار و دیگر ابزار های حالت دهنده، مو را آماده کرد.

آیا برای خشک کردن مو با سشوار به سرم مو نیاز است؟

بله. برای اینکه حرارت سشوار آسیبی به ریشه و ساقه مو وارد نکند، باید قبل از سشوار کشیدن از ماسک مو، سرم و یا اسپری مو استفاده کرد. این نوع محصولات مو را در برابر حرارت مقاوم می کنند.

آیا خوابیدن با موی خیس مضر است؟

همانطور که در متن به طور مفصل به آن پرداخته شد، مو تنها می تواند 30% از وزن خود را آب جذب کند. خوابیدن با موی خیس نه تنها باعث آسیب به مو می شود، بلکه موهای شما را شکننده و ضعیف خواهد کرد. همچنین احتمال اینکه با گردن درد و سر درد بیدار شوید بسیار زیاد است.

کلام آخر

خشک شدن مو ها در حالت طبیعی بسیار آسیب زننده تر از سشوار است! شاید تا قبل از آن این را نمی دانستید. خشک کردن مو با سشوار به روش اصولی و با استفاده از محصولات مراقبت از مویی که خاصیت ضد جرارت دارند، آسیبی به مو وارد نمی کند.

علاوه بر این روش، بعضی از افراد تمایل دارند به روش سنتی مو های خود را خشک کنند. اما باید توجه کرد که در این روش هم حتما باید از محصولات مراقبت از مو بعد از حمام استفاده کرد. مو ها جزء زیبای چهره ما به شمار می آیند و حفظ سلامت و زیبایی آن ها به ما اعتماد به نفس و حس خوبی منتقل می کند. رعایت نکات گفته شده با اینکه بسیار ساده است، اما از سلامت و زیبایی مو های ما محافظت می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
جشنواره بهاری آیمادورا

150000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

Spring-Sale-3