روش صحیح شستشوی موهای بلند چیست؟

روش صحیح شستشوی موهای بلند

روش صحیح شستشوی موهای بلند چیست؟

اگر شما هم مو هایی بلند دارید، احتمالا با این چالش روبه هستید که چطور این حجم از مو را بشویید؟ گاهی افراد با این دلیل که نمی توانند مو هایشان را خوب بشویند و یا از شستن مو های بلند خود خسته شده اند، مو هایشان را کوتاه می کنند. در کنار تمام این ها، روش شستشوی شما درصورت نامناسب بودن می تواند به مو هایتان آسیب وارد کند. همچنین گاهی غدد چربی مو را تحریک کرده و باعث چرب شدن بیشتر مو ها می شود. پس چطور باید مو های بلند را شست؟ در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به روش صحیح شستشوی موهای بلند بپردازیم.

روش صحیح شستشوی موهای بلند

شستن مو ها به دلیل اینکه به یک کار پیش پا افتاده و معمول در آمده است، کمتر به آن توجه می شود. اما همانطور که گفته شد، شستن غلط مو ها مخصوصا مو های بلند، باعث آسیب به بافت مو می شود. همچنین شکنندگی مو را افزایش داده و می تواند اثر منفی ای بر روی رشد و تقویت مو ها داشته باشد.

روش صحیح شستشوی موهای بلند این 7 مرحله است که در ادامه ذکر می شود:

 1. در مرحله اول ابتدا کاملا مو هایتان را با آب ولرم خیس کنید. دقت کنید که از کشیدن و یا فشار دادن مو ها جلوگیری کنید.
 2. در روش صحیح شستشوی موهای بلند، بعد از خیس کردن مو ها باید از نرم کننده استفاده کرد. این کار باعث می شود تا از وز شدن مو جلوگیری شود. مقدار کافی از نرم کننده را به ساقه های موی خود بمالید و به آرامی ماساژ داده و پس از 5 دقیقه آبکشی کنید. در هنگام آبکشی مو هایتان را محکم نکشید. به آرامی با کف دست سعی کنید این کار را انجام دهید.
 3. در مرحله سوم نوبت به شستشوی کف سر می رسد. مقداری شامپو بر روی سر خود بریزید و به آرامی کف سر و ریشه مو هایتان را بشویید.
 4. پس از شستن کف سر، نوبت به ساقه های مو می باشد. برای ساقه مو های خود بهتر است تا از شامپو استفاده نکنید. چرا که ساقه های مو از چربی کمتری برخوردار بوده و استفاده از شامپو باعث خشک شدن بیشتر آن می شود.
 5. پس از شستشو ساقه های مو با آب، دوباره از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده را به مقدار کافی به ساقه های مو مالیده و به آرامی ماساژ دهید.
 6. در این مرحله از روش صحیح شستشوی موهای بلند، نوبت به آبکشی مو ها است. سعی کنید از آب سرد برای پایان دادن به شستشو مو هایتان استفاده کنید. چرا که آب سرد باعث می شود تا منافذ لایه بیرونی مو بسته شده و در نتیجه درخشندگی مو های شما افزایش یابد.
 7. درصورت تمایل و یا چرب بودن بیش از اندازه مو ها، می توانید مراحل شست شو را دوباره تکرار کنید.
روش صحیح شستشوی موهای بلند

نکات طلایی روش صحیح شستشوی موهای بلند

 • اگر مو هایی آسیب دیده دارید، حتما به جای نرم کننده از ماسک مو مناسب موهای خود استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان برای شستشو مو های خود از آب داغ استفاده نکنید.
 • از شامپو مناسب مو هایتان استفاده کنید.
 • در هنگام شستشوی مو ها، به هیچ عنوان مو هایتان را جمع و گلوله نکنید.
 • اگر مو هایتان چرب و کثیف شد از شامپو استفاده کنید. در غیر این صورت با آب سرد مو هایتان با بشویید. ( 2 بار در هفته از شامپو استفاده کنید.)
 • هرگز در حمام مو هایتان را شانه نکنید.
 • بعد از حمام آب مو هایتان را با یک حوله نرم بگیرید.
 • از سشوار بر روی مو های خیس و بدون فیلتر استفاده نکنید.

آیا در هر بار استحمام می شود از نرم کننده استفاده کرد؟

خیر بهتر است 2 بار در هفته از نرم کننده استفاده کنید. استفاده مداوم از نرم کننده خود سبب ریزش موها می شود

برای افراد دارای مو های معمولی، نرم کننده مو بهتر است یا ماسک مو؟

معمولا توصیه متخصصین استفاده از ماسک مو است.

برای جلوگیری از گره خوردن مو های فر، اشکالی ندارد در حمام از شانه استفاده کرد؟

استفاده از شانه در حمام در روش صحیح شستشوی موهای بلند جایی ندارد. این کار موجب جدا شدن مو از ریشه و ریزش مو می شود.

کلام آخر

مو های بلند نیازمند مراقبت بیشتر است. روش صحیح شستشوی موهای بلند در این مقاله آموزش داده شد تا در حین شستشو آسیبی به موها نرسانید و زحمات چندین سال خود را برای داشتن موهایی بلند هدر ندهید.

دقت کنید که همانطور که در مقاله هم به آن اشاره شد، برای داشتن مو هایی سالم و زیبا لازم نیست هر روز مو هایتان را با شامپو های قوی بشویید. با رعایت چند نکته می توانید به مو هایی که همیشه رویایش را داشتید برسید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال رایگان