کرم شب چیست؟

کرم شب چیست؟

کرم شب چیست؟

احتمالا شما هم نام کرم شب را زیاد در روتین های پوستی شنیده اید. اما آیا ضرورت و اهمیت استفاده از آن را هم می دانید؟ فرق کرم روز و کرم شب در چیست؟ پوست ما در شب به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟ این بار در آیمادورا با یک مقاله معرفی کرم شب آمده ایم و قراره ویژگی ها و ضرورت های استفاده از آن را باهم بررسی کنیم.

کرم شب چیست و چه تفاوتی با کرم روز دارد؟

پوست ما در شب نیاز دارد تا استراحت کرده و برای صبح، انرژی کافی داشته باشد. برای داشتن پوستی سرحال و شاداب در روز، شما باید در شب گذشته مراقبت های لازم را از پوستتان کرده باشید.

کرم شب، محصولی است که با هدف تقویت و طراوت پوست از آن استفاده می شود. این کرم با کرم روز تفاوت داشته و از آن قبل از خواب استفاده می شود. ما با معرفی کرم شب در این مقاله میخواهیم شما را از عملکرد این محصول آگاه سازیم.

به طور کلی تفاوت کرم های شب و روز در ساختار و ترکیبات آن ها است. درحالی که هر دو آن ها کارکردی کم و بیش شبیه به هم داشته و باعث شادابی پوست می شوند.

کرم شب نسبت به کرم روز، دارای منابع تغذیه بیشتر بوده و به همین دلیل سنگین تر است. چرا که در شب به دلیل اینکه پوست ما در معرض آلودگی ها قرار نداشته و پاک و تمیز است، مواد مغذی جذب پوست شده و درنتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی پوست می شود.

همچنین چون پوست عاری از هرگونه مواد اضافی و آرایشی است، این مواد مغذی و ویتامین ها را جذب کرده و در روز پوست سرحال و شاداب خواهد بود.

در هنگام خواب، کرم شب چه کاری بر روی پوست انجام می دهد؟

در شب زمانی که ما در استراحت هستیم، گردش خون در پوست بالا رفته و پوست دست به احیا و ترمیم طبیعی خود می زند. درحالی که در روز این چنین نیست و سیستم ایمنی پوست از خود در برابر عوامل آسیب زننده محیطی مانند اشعه های خورشید محافظت می کند. به همین دلیل استفاده از محصولاتی که دارای مواد مغذی هستند عموما در روز اثری ندارند.

کرم شب می تواند در شب که پوست آماده جذب مواد غذایی و ویتامین ها است، باعث تغذیه پوست شده و به روند بازسازی و احیا طبیعی پوست شما کمک کند.

کرم شب چیست و چه تفاوتی با کرم روز دارد؟

ضرورت و فواید استفاده از کرم شب چیست؟

در این قسمت از معرفی کرم شب به بررسی مزایا و ضرورت استفاده از آن رسیدیم. استفاده از این محصول ضروری است، اما به چه دلیل؟ چه ضرورتی وجود دارد که از این محصول برای سلامت پوستمان استفاده کنیم؟

همانطور که بار ها گفته شد، پوست ما در شب درحال بازسازی طبیعی خود است. برای این بازسازی نیاز دارد تا مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز خود را جذب کند. کرم های شب این مواد را در اختیار پوست قرار می دهند.

معرفی کرم شب، یکی از بهترین محصولات برای روتین پوستی

حالا که به معرفی کرم شب پرداختیم، اگر نمی دانید چه کرم شبی بگیرید، این بخش مخصوص شما است. در اینجا با معرفی کرم شب ویسکین کر و الی ژن راه انتخاب را برای شما آسان تر می کنیم.

1. کرم مغذی شب ویسکین کر

این کرم شب برای افرادی که منافذ باز پوستی دارند بسیار موثر است. چرا که باعث بسته شدن این منافذ می شود. از همه مهم تر، فاقد پارابن بوده و ترشح سبوم پوست را کنترل می کند.

2. کرم ضد چروک شب حاوی عصاره خاویار الی ژن

این کرم شب همانطور که از نامش پیدا است، دارای خاویار است. خاویار دارای آنتی اکسیدان های قوی ای است که باعث می شود پوست در برابر رادیکال های آزاد، ایمن شود. همچنین دارای عصاره گیاهی جوانه گندم بوده و پوست را جوان و شاداب می کند. اگر می خواهید کرمی انتخاب کنید که ویتامینه باشد، این کرم شب گزینه بسیار خوبی است.

آیا از کرم شب می توان برای زیر چشم هم استفاده کرد؟

به دلیل اینکه پوست دور چشم بسیار نازک تر از قسمت های دیگر پوست است، بهتر است از کرم دور چشم در روتین پوستی شبانه استفاده کنید.

آیا نیازی به استفاده از کرم های مرطوب کننده در هنگام استفاده از کرم شب هست؟

بله. همانطور که در متن هم به آن اشاره شد، کرم های مرطوب کننده با کرم های شب متفاوت است. همچنین کرم شب عملکردی متفاوت با مرطوب کننده دارد. در نتیجه در روتین شبانه پوستی خود باید از هردو آن ها استفاده کنید.

از چه سنی باید استفاده از کرم شب را شروع کنیم؟

بهترین تایم برای استفاده از کرم شب، در سنین 25 تا 50 سالگی است. اگر دیر شروع به استفاده کنید، ممکن است نتیجه دلخواه را نگیرید..

کلام آخر

اگر شما نمی دانستید که کرم شب تا چه اندازه برای سلامت و زیبایی پوست شما ضروری است، قطعا پس از خواندن مقاله معرفی کرم شب، به آن پی برده اید. همانطور که گفته شد، کرم شب متناسب با مکانیزم پوست در شب ساخته شده است. در نتیجه به ترمیم و بازسازی طبیعی پوست کمک می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال رایگان