ژل شستشوی صورت چیست و چگونه استفاده می شود؟

ژل شستشوی صورت چیست و چگونه استفاده می شود؟

ژل شستشوی صورت چیست و چگونه استفاده می شود؟

استفاده از محصولی که قابلیت تمیز کنندگی منافذ عمیق پوستی را داشته باشد تبدیل به آرزویی ناممکن شده است. در این مقاله ما قصد داریم شما عزیزان را با ژل شستشوی صورت آشنا نماییم. استفاده از محصولاتی همچون دستمال های مرطوب کننده ممکن است موجب پاکسازی عمیق منافذ پوستی شما نشود. صابون ها نیز به دلیل ترکیبات صابونی که موجب آسیب رسیدن به پوست می شوند. 

اما ژل شستشوی صورت چیست؟ ژل شستشو صورت همان محصولی است که فاقد هر گونه ترکیب صابونی بوده و قابلیت پاکسازی عمیق منافذ پوستی را نیز دارد. این دست از محصولات کاملا مناسب با ساختار لایه های پوستی شما عزیزان تولید شده اند. بنابراین می توان ادعا کرد که استفاده از آن ها هیچ آسیبی را به پوست شما وارد نخواهد کرد. بلکه خوب است بدانید که این دست از محصولات حاوی ترکیباتی همچون موارد زیر می باشند:

  • شی باتر
  • رتینول
  • روغن جوانه گندم
  • هیالورونیک اسید

شی باتر یکی از ترکیبات اولیه ای به شمار می رود که قابلیت التیام دهندگی دارد. این جمله بدان معناست که در صورت استفاده از ژل شستشو صورت حاوی شی باتر می توان شاهد التیام پیدا کردن زخم های پوستی، آکنه ها و لک های آن بود. همچنین روغن جوانه گندم نیز یکی از روغن های بسیار مناسب به منظور بهبود چروک های پوستی به شمار می رود. استفاده مداوم از روغن جوانه گندم می تواند در کنترل چربی پوست نیز تاثیرات خوبی داشته باشد. در ادامه این مقاله با انواع ژل شستشو صورت و ترکیبات مورد استفاده در آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع ژل شستشوی صورت

از دیرباز ژل شستشو صورت به دلیل عملکرد فوق العاده بالایی که در پاکسازی و تمیز کردن پوست دارد، مورد توجه طیف گسترده ای از مصرف کنندگان قرار گرفته است. اما یکی از مشکلاتی که برخی از افراد با آن روبرو بودند این بود که پوست بعضی از مصرف کنندگان پس از استفاده از ژل های شستشو با خشکی بیش از حد یا جوش های زیر پوستی مواجه می شد. همین مسئله یکی از مهم ترین دلایلی بود که باعث شد تا کمپانی های تولید کننده محصولات مراقبتی پوست اقدام به تولید انواع ژل شستشو صورت نمایند. 

بنابراین می توان ادعا کرد که امروزه متناسب با پوست تمامی افراد ژل شستشو صورت تولید شده است. ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم از ژل هایی استفاده نمایید که متناسب با پوست شما تولید شده باشند. تنها در این صورت که پس از استفاده از آن ها علاوه بر تمیز تمامی منافذ پوستی خود، از آسیب های وارده بر لایه های پوستی خود نیز جلوگیری خواهید کرد. برخی از ژل های شستشوی صورت تولید شده عبارتند از:

  • ژل شستشوی صورت مخصوص پوست چرب
  • ژل شستشوی صورت مخصوص پوست خشک
  • ژل شستشوی صورت مخصوص پوست معمولی
  • ژل شستشوی صورت مخصوص پوست حساس
  • ژل شستشوی صورت روشن کننده و ضد لک

همانطور که متوجه شدید، امروزه برای هر نوع پوستی با هر مشکل، ژل شستشو صورت تولید شده است. شما عزیزان می توانید ژل های شستشو را هم از کمپانی های داخلی و هم از برند های برتر خارج از کشور تهیه کنید. اما پیش از هر گونه اقدامی به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا در این مطلب در خصوص ژل شستشو صورت آبرسان مطالعه نمایید. ما در آیمادورا تلاش کرده ایم تا ژل های شستشوی با کیفیت ایرانی و خارجی را برای شما عزیزان گردآوری نماییم. از این قسمت می توانید ژل های شستشوی صورت موجود در سایت را بررسی نمایید.

انواع ژل شستشوی صورت

چند بار در روز از ژل شستشو صورت استفاده کنیم؟

یکی از سوالاتی که برخی از خریداران از مشاورین ما می پرسند این است که چند مرتبه در روز استفاده از ژل شستشو صورت می تواند مجاز باشد؟ برخی از افراد تصور می کنند شستشوی پوست صورت تنها پیش از به خواب رفتن کافی است. اما باید بدانید که این تصور کاملا غلط است. فراموش نکنید که مهم ترین وظیفه ژل های شستشو پاکسازی منافذ پوستی از آلودگی هایی است که در طول روز با آن ها مواجه بوده اید.

پس از در نظر گرفتن این موضوع پاسخگویی به این سوال اندکی راحت تر می شود. شستشوی پوست صورت شب ها پیش از به خواب رفتن یکی از توصیه هایی است که انجام آن هم به آقایان و هم به خانم ها پیشنهاد می شود. اما باید توجه داشته باشید که شستشوی صورت دو مرتبه در روز به شما پیشنهاد می شود. شب ها پیش از به خواب رفتن و صبح ها پس از بیدار شدن از خواب. 

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا شستن پوست صورت صبح ها پس از بیدار شدن نیز الزامی است؟ حقیقت این است که روبالشتی ها به دلیل تماس مستقیمی که با موهای شما دارند ممکن است دارای آلودگی هایی باشند. در طول شب در اثر تماس مکرر پوست صورت با رو بالشتی، امکان آلوده شدن پوست شما وجود دارد. به همین دلیل بهتر است صبح ها نیز پس از بیدار شدن پوست صورت خود را به وسیله پاک کننده های قوی همچون ژل شستشو صورت بشویید. 

اما چنانچه در اواسط روز نیز قصد پاک کردن صورت خود از آرایش یا میکاپ را دارید، می توانید تعداد دفعات شستشوی پوست صورت خود را افزایش دهید. شما برای شستشویی صورت خود در طول روز به وسیله ژل شستشو صورت با هیچ محدودیتی رو به رو نمی باشید.

چند بار در روز از ژل شستشو صورت استفاده کنیم؟

آیا ژل های شستشو تاثیری در کاهش آکنه های پوست دارند؟

ژل شستشو صورت را می توان یکی از بهترین راه حل های کاهش آکنه های پوست در نظر گرفت. پیش از هر چیز ابتدا باید بدانیم که دلیل پدید آمدن آکنه های پوستی چیست؟ یکی از مهم ترین علل پدید آمدن جوش ها و آکنه های پوستی آلودگی منافذ پوست است. زمانی که منافذ پوستی شما توسط آلودگی ها یا آرایش های سنگین مسدود شوند، می توان این انتظار را داشت که بر روی پوست شما جوش پدید آید. 

اما اگر شما نیز جز افرادی هستید که قصد دارید به کمک روش هایی از میزان آکنه های خود بکاهید، پیشنهاد ما به شما استفاده مداوم از ژل شستشو صورت است. شستشوی روزانه و مرتب پوست صورت به تمیز و پاک شدن منافذ پوستی شما از آلودگی ها کمک شایانی خواهد کرد. عزیزانی که قصد کنترل آکنه های خود را دارند باید دقت فرمایند که ژل شستشو صورت ضد آکنه مناسب آن ها می باشد. 

بنابراین در هنگام خرید توجه داشته باشید که کالای صحیح و مناسب پوست خود را خریداری نمایید. اما باید بدانید که علل بسیار زیادی می توانند در پدید آمدن جوش و آکنه موثر باشند. ما در این مقاله تنها به یکی از متداول ترین آن ها اشاره کردیم. در این مطلب در خصوص علت پدید آمدن جوش های چرکی می توانید اطلاعاتی را کسب کنید. بهتر است متناسب با نوع جوش های خود و علت پدید آمدن آن ها ژل شستشو صورت مناسب را خریداری نمایید.

آیا  ژل های شستشو تاثیری در کاهش آکنه های پوست دارند؟

ژل شستشو صورت لایه بردار

ژل شستشو صورت لایه بردار را می توان همان ژل شستشو صورت از بین برنده لک نیز نامید. بر اساس اطلاعات بدست آمده، ژل شستشو صورت لایه بردار یکی از پرطرفدار ترین ژل های شستشو به شمار می رود. ژل های شستشوی لایه بردار در حقیقت محصولاتی هستند که در اثر استفاده از آن ها می توان شاهد لایه برداری ضعیف پوست نیز بود.

استفاده مداوم از این محصول می تواند به مرور زمان لک های تیره رنگ موجود بر روی پوست شما را کمرنگ تر نماید. این محصول حاوی ترکیباتی لایه بردار می باشد. استفاده از این دسته از ژل های شستشو صورت با حذف سلول های مرده پوست شما همراه خواهد بود. در صورت از بین رفتن سلول های مرده پوست، می توان انتظار پوستی شفاف و عاری از هرگونه لک یا جای زخم را داشت. 

همچنین خوب است بدانید لایه برداری اصولی و صحیح پوست شامل کنترل میزان چربی پوست نیز می شود. بنابراین استفاده از ژل شستشو صورت لایه بردار علاوه شفاف کردن و درخشندگی بیشتر پوست، موجب کاهش جوش های پوستی شما نیز خواهد شد.

رتینول، مهم ترین ترکیب در ژل های شستشو

رتینول یکی از مواد اولیه بسیاری از ژل های شستشو به شمار می رود. خوب است بدانید که از رتینول نه تنها در ژل های شستشو، بلکه در بیشتر محصولات مراقبتی پوست استفاده می شود. این ماده اولیه نقش بسیار مهمی را در محصولات مراقبتی پوست ایفا می کند. اما رتینول، این ماده شگفت انگیز دقیقا چیست؟

باید بدانید که رتینول در حقیقت یکی از مشتقات ویتامین A به شمار می رود. نام این ویتامین را در کنار بسیاری دیگر از ویتامین هایی همچون ویتامین C، ویتامین E و… می توان مشاهده کرد. باید بدانید که ویژگی های جذاب رتینول در مقایسه با دیگر ویتامین ها قابل قیاس نمی باشد. رتینول این قابلیت را دارد که پوست صورت شما را درخشان تر و شاداب تر از گذشته نماید. به همین دلیل است که این ماده یکی از ترکیبات پایه بسیاری از کرم های دور چشم می باشد.

همچنین از دیگر ویژگی های رتینول می توان به خاصیت ضد پیری و از بین برندگی چروک آن اشاره کرد. این ماده اولیه همچنین قابلیت روشن کنندگی پوست را نیز دارد. به دلیل وجود چنین ویژگی هایی است که رتینول تبدیل به یکی از مهم ترین ترکیبات اولیه ژل های شستشو صورت شده است.

رتینول، مهم ترین ترکیب در ژل های شستشو

کلام آخر

تلاش کردیم در این مطلب شما عزیزان را با ژل شستشو صورت آشنا نماییم. فراموش نکنید که این دسته از محصولات مراقبتی پوست دارای انواع متعددی هستند. بهتر است خریداران و مصرف کنندگان از ژل هایی استفاده نمایند که قابلیت درمان و بهبود مشکلات پوستی آن ها را داشته باشند. در صورت نیاز شما می تواند با مشاورین مجرب ما در آیمادورا ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره بهاری آیمادورا

150000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

Spring-Sale-3