ماسک مو چیست و چرا اهمیت دارد؟

ماسک مو

ماسک مو چیست و چرا اهمیت دارد؟

موی سر علاوه بر حفاظت از پوست سر و جمجمه دارای تاثیر به سزایی در زیبایی چهره‌‌ی فرد است که بر هیچکس پوشیده نیست. اما زیبایی موها بیشتر از مدل یا رنگ آن تحت تاثیر سلامت و شادابی آن است که می توانیم با ماسک مو به آن دست یابیم. کراتین و سولفید تشکیل دهنده‌ی مو می‌باشند. این بخش مرده‌ی بدن که سلول عصبی ندارد از دو بخش اصلی ساقه و ریشه تشکیل می‌شود.

موی افراد بر اساس مواردی مثل ضخامت، تراکم، منافذ، بافت، چربی پوست سر و… به دسته‌های متفاوت تقسیم می‌شود. هر کدام از این انواع برای حفظ زیبایی و سلامت خود نیاز به مراقبت‌های مخصوصی دارند. همچنین با آسیب به موها به دلایل شیمیایی، فیزیکی یا وراثتی که می‌تواند گریبان‌گیر ساقه یا ریشه‌ی مو شود ممکن است نیاز به رسیدگی بیشتر نیز باشد.

ماسک مو چیست؟

با توجه به فعالیت‌هایی مثل حرارت دادن شدید، در معرض رنگ و دکلره قرار گرفتن، استعمال دخانیات، برخی داروها، نرسیدن هوا به پوست سر، استفاده از محصولات غیر استاندارد، آلودگی هوا، هوای گرم و خشک و… ساختمان مو تغییر پیدا کند. برای جبران هر یک از این خسارات یا تقویت معمول موها می‌توان از انواع ماسک مو استفاده کرد.

این محصولات در انواع مختلف با اهداف متنوع در بازار وجود دارند که در وهله‌ی اول بهتر است نوع و نیاز موی خود را تشخیص داده و با تعیین هدف استفاده محصول مورد نیاز را انتخاب کرد. در این مقاله از آیمادورا به برسی اهمیت ماسک مو مس پردازیم.

اهمیت مراقبت از مو با انواع ماسک مو

ماسک مو نوعی محصول مراقبتی مو است که برای استعمال بعد از شستن و روی موی تمیز تعبیه شد است. این محصول با ذرات ریزتر و غلظت بیشتر به عمق بیشتر کوتیکول نفوذ کرده و مو را تغذیه، ترمیم و بازسازی می‌کند. این محصولات را باید با توجه به نوعشان بین سه دقیقه تا چند ساعت روی مو قرار داد.

برای انتخاب یک ماسک مو در ابتدا بهتر است مشکل و راه‌حل موی خود را پیدا کنید. موی سالم ظاهری شاداب، با طراوت و لطیف دارد. در عین داشتن خاصیت ارتجاعی استکام و ضخامت کافی را برای به آسانی جدا نشدن از ریشه را نیز دارد. دارای چربی متعادلی است. به راحتی شانه می‌شود و سریع گره نمی‌خورد. میزان ریزشش نرمال و طبیعی است. وز، زبر یا خشک نیست و در نهایت رشد خوبی نیز دارد. نبود هر یک از این حالات نشان از نرمال نبودن شرایط مو نیاز آن به بهبود است.

اهمیت مراقبت از مو با انواع ماسک مو

ماسک مو چطور از مو مراقبت می کند؟

انواع ماسک مو با دارا بودن انواع مختلفی از ترکیبات روی اهداف مختلفی تمرکز می‌کنند. به طور مثال روغن آرگان موجود در برخی از آن‌ها با دارا بودن ویتامین‌ها، اسیدهای چرب ضروری و اسیدهای چرب ضروری می‌تواند تغذیه کننده‌ی عمیق موی شما باشد. یا وجود شی باتر که سرشار از انواع اسیدهای چرب مفید است و همچنین مواد معدنی بسیار و کاتچین را نیز در خود جای داده است که ترکیبی محبوب برای تولید ماسک موهاست.

مشتقات نارگیل نیز بسیاری از آنزیم‌های ترمیم کننده، منزیم و پتاسیم و امگا 3 را در خود دارد که به تقویت کننده‌ای خارق العاده بدل می‌شود. هرکدام از ترکیبات بخشی از درمان تخصصی مشکل شما خواهند شد. مثل حضور روغن نارگیل در ماسک‌های ضدوزی و خشکی و افزایش پروتئین. یا آووکادو برای تقویت مو و جلوگیری از شکنندگی مو. یا آلوورا برای درمان موخوره و همچنین کراتین برای صاف و درخشان شده مو استفاده می‌شوند.

روش مصرف انواع ماسک مو

به طور کلی ماسک موها به دو دسته‌ای که نیاز به آبکشی دارند و یا بدون نیاز به آبکشی هستند تقسیم می‌شوند. نوع آبکشی غلظت بالاتری دارد و باید پس از شستن مو با شامپو، داخل حمام و فقط برای ساقه‌ی مو استفاده شوند. بعد از ماندن سه الی بیست دقیقه‌ای و ماساژ آن، مو را شسته و سپس می‌توان نرم کننده استفاده کرد. این نوع نفوذ به عمق مو علاوه بر تغذیه با پر کردن فضای آن باعث صاف یا افزایش ضخامت مو می‌شود. برای شستشوی این مدل بهتر است مو را با آب ولرم یا خنک چندید بار آبکشی نمایید یا ساقه‌ی مو را با شامپو بشورید.

مدل بدون نیاز به آبکشی را باید روی موی نم‌دار و تمیز استفاده شود. با زدن به انتها و ساقه‌ی مو و ماساژ دادن آن مواد درون این ماسک با کمک گرمای دست و رطوبت مو به عمقش نفوذ کرده باعث ترمیم و بازسازی مو می‌ود. همچنین معمولا این نوع با ایجاد لایه‌ای محافظ روی مو از آسیب‌هایی مثل رادیکال آزاد یا گرد و غبار محیط یا گرما و اشعه‌ی خورشید مو را محافظت می‌کنند و مانع از خشکی و وز شدن مو می‌شود. مدل بدون نیاز به آبکشی درخشش و حالت دهی بیشتری برای موهای شما دارد.

روش مصرف ماسک مو

میزان استفاده از ماسک مو بستگی به آسیب و نیاز موی شما دارد اما برای اغلب موها یکبار در هفته مناسب خواهد بود. اگر موهای شما به طور مداوم در معرض حرارت یا آلودگی و مواد شیمیایی قرار می‌گیرد می‌توانید تعداد دفاعات آن را افزایش دهید اما بیشتر از سه بار در هفته توصیه نمی‌شود و باید تعادل را نیز در نظر بگیرید.

سوالات متداول پیرامون انواع ماسک مو

ماسک مو چیست؟

نوعی محصول مراقبت مو که ذراتی با غلظتی بالا و اندازه‌ی کوچک دارند. این محصولات با رساندن مواد معدنی و مغذی به عمق موی شما آسیب‌های وارد آمده را جبران کرده به تقویت آن می‌پردازند.

انواع ماسک چیست و کدام بهتر است؟

ماسک‌های مو بر ساس نوع مو و ترکیباتشان که متناسب با نیاز شما خواهد بود به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. برخی از آن‌ها برای استعمال داخل حمام هستند و نیاز به شستشو دارند اما برخی دیگر بدون نیاز به آبکشی روی موی تمیز و نمدار استفاده می‌شوند.

چه زمان باید از ماسک مو استفاده کرد؟

اگر موی شما هر یک از ویژگی‌های یک موی طبیعی و سالم را نداشته باشد باید به دنبال درمان آن باشید و حتی در صورت شرایط ایده‌آل میز می‌توانید با این محصول موهای خود را تقویت کرده و این سلامت را ماندگار کنید.

خرید ماسک مو

کلام آخر

 برای زیبایی و جوانی خود قبل از تغییر در حالت طبیعی بدن بهتر به سلامت و شادابی آن بپردازیم. در این مقاله به بررسی انواع ماسک مو از نظر ساختار و تاثیرات پرداخیتم. زیرا تاثیر داشتن مویی سالم بسیار بیشتر از داشتن مویی شکننده، ضعیف و وز اما رنگ شده در چهره‌ی شماست.

برای حفظ سلامت و تقویت مو می‌توان از محصولاتی که مخصوص نیاز شما طراحی شده‌اند استفاده کنید. انواعی از ماسک مو برای برای تایپ‌های مختلف مو و مشکلات متفاوت طراحی سده‌اند که می‌توانید با چک کردن ترکیبات به راحتی به مورد نظر خود رسیده و زیبایی و سلامت را به مو و چهره‌ی خود بازگردانید.

لطفا تجربه خودتون رو در استفاده از ماسک مو در بخش نظرات درج کنید و با ما به اشتراک بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ارسال رایگان