بهترین راه درمان جوش های زیر پوستی

درمان جوش های زیر پوستی

بهترین راه درمان جوش های زیر پوستی

بهترین روش برای درمان جوش‌ های زیر پوستی چیست؟ این سوال را می‌ توان یکی از مهم ترین پرسش‌ هایی در نظر گرفت که به طور معمول از کارشناسان ما در آیمادورا پرسیده می‌ شود. بر اساس نیاز شما عزیزان در این مطلب قصد داریم به بررسی روش‌ هایی که منجر به درمان جوش‌ های زیر پوستی می‌ شوند بپردازیم. بنابراین اگر شما نیز به دنبال راحت ترین و سریع‌ ترین روش برای درمان جوش‌ های زیر پوستی هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. 

اخیراً افراد با روش‌ های بسیاری برای درمان جوش‌ های زیر پوستی آشنا شده‌ اند. برخی را می توان سنتی و برخی دیگر را جز روش‌های مدرن در نظر گرفت. روش‌ های سنتی شامل روش‌ هایی می‌ شوند که در خانه امکان انجام دادن آنها وجود دارد. در این روش از مواد اولیه طبیعی برای درمان جوش‌ های زیر پوستی بهره گرفته می‌ شود. اما در روش مدرن از کرم‌ ها یا ضد جوش‌ ها کمک گرفته می‌ شود.

شما می‌ توانید با در نظر گرفتن نوع پوست و نیاز های خود یکی از این دو روش را انتخاب نمایید. اما باید در نظر داشته باشید که روش‌ های خانگی در مقایسه با روش‌ های مدرن به مدت زمان بیشتری برای اثرگذاری نیازمند هستند. بنابراین چنانچه به دنبال سریع‌ ترین روش‌ ها برای درمان جوش‌ های زیر پوستی خود هستید، شاید بهتر باشد از روش‌ های مدرن یعنی کرم‌ های ضد جوش استفاده نمایید.

کدام دسته از جوش ها را می توان جوش های زیر پوستی نامید؟

بیش از هر اقدامی به منظور خرید کرم ضد جوش یا پماد ضد جوش بهتر است ابتدا نوع جوش‌ های خود را شناسایی نمایید. جوش‌ های موجود بر روی سطح پوست دارای انواع مختلفی می‌ باشند. برخی از متداول‌ ترین آنها عبارتند از:

  • جوش های التهابی
  • جوش سر سفید
  • جوش سر سیاه
  • جوش های زیر پوستی 

به منظور درمان هر کدام از این نوع جوش‌ ها بهتر است از محصولاتی استفاده نمایید که به طور تخصصی برای آن دسته از جوش‌ ها تولید شده باشند. برخی از افراد در تشخیص جوش‌ های زیر پوستی با دیگر انواع جوش‌ ها دچار مشکل هستند. همانطور که از نام آنها پیداست جوش‌ های زیر پوستی آن دسته از جوش‌ هایی هستند که در لایه‌ های زیرین پوست قرار گرفته‌ اند. 

معمولا درمان این دسته از جوش‌ ها در مقایسه با مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، اندکی سخت‌ تر می‌ باشد. به همین منظور پیش از شروع روند درمان خود بهتر است از این موضوع آگاهی داشته باشید. چنانچه تمایل داری جوش‌ های زیر پوستی خود را درمان نمایید، باید طول دوره درمان خود را به صورت کامل پشت سر بگذارید. جوش‌ های زیر پوستی معمولاً از فاصله دور یا نزدیک قابل مشاهده نمی‌ باشند. اما با اندکی دقت می‌ توان برآمدگی هایی را بر روی پوست مشاهده کرد. این برآمدگی ها همان جوش‌ های زیر پوستی هستند که موفق نشده اند از پوست سر بیرون آورند.

چطور میتوانیم جوش های زیر پوستی را درمان نماییم؟ 

چطور میتوانیم جوش های زیر پوستی را درمان نماییم؟ 

برای درمان جوش‌ های زیر پوستی روش‌ های متعددی وجود دارد. اما انتخاب بعضی از افراد سریع‌ ترین روش است. برخی به منظور از بین بردن جوش‌ های زیر پوستی خود اقدام به ترکاندن یا فشار دادن آنها می‌ نمایند. اگر شما نیز برای از بین بردن جوش‌ های زیر پوستی خود به این روش اکتفا کرده‌ اید، بهتر است زین پس هرگز این روش را تکرار ننمایید. 

ترکاندن یا فشار دادن جوش‌ های زیر پوستی هیچ کمکی به شما برای از بین بردن آنها نمی‌ کند. بلکه در شرایطی می‌ تواند موجب تحریک شدن آن ناحیه پوستی شده و ظاهری نازیبا را برای شما ایجاد کند. روشی که ما به جای فشار دادن جوش‌ های زیر پوستی به شما پیشنهاد می‌ کنیم، استفاده از چسب‌ های ضد جوش است. به منظور استفاده از این دسته از چسب‌ ها تنها کافی است تا آنها را بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. 

چسب ضد جوش با از بین بردن آلودگی‌ ها و باکتری‌ های مضر ناحیه مورد نظر، به درمان جوش‌ های زیر پوستی شما خواهند پرداخت. اما استفاده از این روش نیز می تواند اندکی وقت گیر باشد. یکی دیگر از روش‌ های بسیار پر طرفدار، استفاده از ژل ضد جوش است. 

آیا لایه برداری روش مناسبی برای درمان جوش های زیر پوستی است؟ 

پس از مشاهده جوش بر روی پوست صورت یکی از روش‌ هایی که افراد از آن برای درمان جوش‌ های زیر پوستی خود کمک می‌ گیرند، لایه برداری است. اما خوب است بدانید که این روش نیز درست همانند فشار دادن یا ترکاندن کاملاً غلط و اشتباه است. بهتر است چنانچه بر روی پوست صورت خود جوشی را مشاهده کردید تا زمان خشک شدن یا غیر فعال شدن آن جوش هرگز به سراغ استفاده از لایه بردار ها نروید. 

لایه بردار ها یکی از محصولاتی به شمار می‌ روند که در صورت استفاده بر روی جوش‌ های فعال می‌ توانند موجب پخش شدن باکتری‌ ها شوند. در صورتی که باکتری‌ ها بر روی صورت شما پخش شوند، این امکان وجود دارد که روز بعد صورت خود را مملو از جوش ببینید. بنابراین استفاده از لایه بردار بر روی جوش‌ های فعال نه تنها به شما در درمان جوش‌ های زیر پوستی کمکی نخواهد کرد، بلکه می‌ تواند موجب افزایش تعداد جوش‌ های شما نیز بشود. 

در روز های ابتدایی که بر روی صورت خود جوشی را مشاهده می‌ کنید، بهتر است از روش هایی استفاده نمایید که موجب غیر فعال شدن جوش های شما شود. چنانچه از خشک شدن جوش خود اطمینان حاصل کردید، پس از آن نوبت به استفاده از لایه بردار ها می رسد. 

علت به وجود آمدن جوش های زیر پوستی

علت به وجود آمدن جوش های زیر پوستی

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌ آید که علت به وجود آمدن جوش‌ های زیر پوستی چیست؟ دلایل متعددی وجود دارد که می‌ تواند منجر به پدید آمدن جوش‌ های زیر پوستی شود. برخی از مهم ترین دلایل این مشکل عبارتند از:

  • رویش مو
  • تجمع سلول‌های مرده پوست
  • افزایش باکتری ها

گاهی اوقات مو ها در هنگام خروج از منفذ خود با مشکل مواجه می‌ شود و نمی‌ توانند به درستی از منافذ خود خارج شوند. همین مسئله یکی از دلایلی است که موجب ایجاد جوش‌ های زیر پوستی می‌ شود. 

از دیگر عوامل تاثیر گذار تجمع سلول‌ های مرده پوست بر روی منافذ پوستی است. چنانچه سلول‌ های مرده بر روی منافذ پوستی تجمع پیدا کنند، منافذ پوستی شما به درستی قادر به تنفس نخواهد شد. این مسئله نیز می‌ تواند در ایجاد جوش زیر پوستی تاثیر گذار باشد. اما ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چگونه می‌ توان از چنین مشکلاتی جلوگیری کرد. 

خبر خوش این است که امروزه ژل‌ ها و پماد های ضد جوش بسیاری در بازار عرضه شده‌ اند. برخی از این محصولات خاصیت لایه برداری دارند. لایه برداری درست و اصولی پوست می‌ تواند سبب از بین رفتن سلول‌ های مرده شود. با از بین رفتن سلول‌ های مرده پوست و آلودگی‌ های موجود بر روی پوست، احتمال پدید آمدن جوش‌ های زیر پوستی بسیار کم می‌ شود. 

چنانچه لایه برداری پوست را مطابق با دستورالعمل های صحیح پیش ببرید، به مرور زمان دارای پوستی شفاف و عاری از هر گونه جوش خواهید شد. 

موثر ترین روش برای درمان جوش های زیر پوستی

همانطور که بیشتر نیز اشاره کردیم روش‌ های متعددی برای درمان جوش‌ های زیر پوستی وجود دارد. اما یکی از موثرترین روش‌ ها برای درمان جوش‌ های زیر پوستی استفاده از کرم یا ژل ضد جوش می‌ باشد. برخی کرم‌ ها و ژل‌ های ضد جوش تمامی ویژگی هایی را که در بالا ذکر کردیم دارا هستند.

تنها کافی است تا مطابق با دستور پزشک خود از این پماد ضد جوش مشخص شده استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان مجرب ما در واحد مشاوره آیمادورا ارتباط برقرار کرده و در خصوص نحوه استفاده از ژل های ضد جوش اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. نکته قابل توجه این است که اثرگذاری این محصولات بسیار سریع بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید شاهد تغییرات پوستی خود باشید. اما در این میان انتخاب بهترین ژل ضد جوش نیز بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب در خصوص بهترین کرم ضد جوش بخوانید.

تصور می‌کنید در هنگام تهیه بهترین ژل ضد جوش برای درمان جوش‌های زیر پوستی به چه مواردی باید دقت کرد در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

موثر ترین روش برای درمان جوش های زیر پوستی

کدام کرم ضد جوش برای درمان جوش های زیر پوستی مناسب است؟

انتخاب بهترین کرم ضد جوش برای درمان جوش‌ های زیر پوستی یکی از بزرگترین دغدغه‌ های افراد به شمار می‌ رود. حقیقت این است که در هنگام تهیه این محصولات نکات بسیار زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشیم. همین مسئله موجب شده تا افراد در خرید بهترین کرم ضد جوش با مشکلاتی روبرو شوند. یکی از مواردی که باید به آن توجه فرمایید تشخیص نوع پوست شما است.

معمولا کمپانی های تولید کننده محصولات ضد جوش پماد های خود را متناسب با نوع پوست مصرف کنندگان تولید می‌ نمایند به عنوان مثال برای تولید کرم ضد جوش مخصوص پوست‌ های چرب از مواد اولیه استفاده شده است. که در درمان جوش‌ های موجود بر روی پوست‌ های چرب تاثیر بسیار خوبی دارند. در خصوص کرم‌ های ضد جوش مخصوص پوست‌ های خشک نیز همین مسئله صدق می‌ کند. 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید نوع ترکیبات اولیه مورد استفاده در این محصولات است. بهتر از پیش از خرید بهترین ژل ضد جوش ابتدا ترکیبات تشکیل دهنده آن را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است برخی از مواد مورد استفاده در این محصولات جز موادی به شمار بروند که موجب ایجاد حساسیت بر روی پوست شما عزیزان بشود.

چنانچه به نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم توجه فرمایی، این امکان وجود دارد که محصولی را خریداری نمایید که در درمان جوش‌ های زیر پوستی شما تاثیر بسیار خوبی را از خود بر جای بگذار. 

کلام آخر

در این مقاله به بررسی علل ایجاد ایجاد کننده جوش‌ های زیر پوستی و راه‌ های موثر برای درمان این دسته از جوش‌ ها پرداختیم امید است پس از مطالعه این مقاله بتوانید بهترین روش برای درمان جوش‌ های زیر پوستی خود را انتخاب نمایید. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید بهترین کرم ضد جوش و روش های موثر در درمان جوش های زیر پوستی با کارشناسان ما در آیمادورا در ارتباط باشید. 

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره قربان تا غدیر آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره قربان تا غدیر آیمادورا