بهداشت واژن به کمک بهترین شوینده های واژن

بهترین شوینده های واژن

بهداشت واژن به کمک بهترین شوینده های واژن

یکی از مهم ترین مسائل برای بانوان، حفظ سلامت ناحیه تناسلی و بهداشت واژن است. اما چطور می شود از رشد باکتری های بیماری زا جلوگیری کرد؟ رعایت بهداشت واژن نه تنها باعث می شود، سلامت ناحیه تناسلی شما حفظ شود، بلکه به شما هم احساس مطلوبی می دهد. اما چطور باید شرایطی را ایجاد کرد که دیگر خبری از سوزش های آزار دهنده و یا خارش و بوی نامطبوع نباشد؟ در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به بهداشت واژن به کمک بهترین شوینده های واژن بپردازیم. اگر نمی دانید از چه محصولی باید استفاده کنید، تا پایان مقاله همراه با باشید.

پیشگیری از عفونت واژن با بهترین شوینده های واژن

در ابتدا باید بگویم که عفونت ها انواع مختلفی دارند و هر کدام می توانند دلایل متفاوتی هم داشته باشند. اما به طور کلی می توان گفت دلیل ایجاد عفونت ها، رشد باکتری های بیماری زا می باشند.

اشتباه نکنید، باکتری های بیماری زا! به طوری طبیعی در ناحیه تناسلی خانم ها باکتری های مفیدی وجود دارند که از بروز بیماری های واژینالی و همچنین عفونت ها جلوگیری می کنند. اما زمانی که محیط این ناحیه قلیایی شد، این باکتری های مفید از بین رفته و به جای آن باکتری های بیماری زا رشد می کنند. درنهایت عفونت های قارچی، باکتریایی و … به وجود می آید.

برای جلوگیری از قلیایی شدن ناحیه تناسلی و حفظ بهداشت واژن، استفاده از بهترین شوینده های واژن بسیار موثر است.

بهترین شوینده های واژن

آیا استفاده از ژل بهداشتی در بانوان ضروری است؟

رابطه جنسی، استخر، لباس زیر آلوده، استفاده از دستشویی فرنگی و بسیاری از عوامل دیگر می تواند باعث بروز عفونت در بانوان شود. همچنین گاهی به دلیل تغییرات هورمونی، ناحیه تناسلی دچار مشکلاتی از قبیل خارش و سوزش های آزاد دهنده می شود که تحمل آن ها بسیار سخت می باشد.

در این هنگام است که بهداشت واژن بسیار اهمیت داشته و شستشو این ناحیه ضروری است. ژل بهداشتی بانوان باعث می شود تا آلودگی های ناشی از هر عاملی، موجب بیماری و عفونت نشود. همچنین با تنظیم PH واژن، از قلیایی شدن آن جلوگیری کرده و سلامت این قسمت را تضمین می کند. در کنار تمام این موارد، خارش و سوزش و بوی نامطبوع واژن را هم از بین می برد.

اما نکته که بسیار اهمیت دارد این است که، بهترین شوینده های واژن در سه نوع تولید می شوند که تفاوت آن ها در میزان PH آن است:

ژل های بهداشتی بانوان

این ژل از ژل های بهداشتی دوشیزگان اسیدی تر بوده و آن هم به دلیل تغییر ترشحات اندام تناسلی خانم بعد از رابطه جنسی است. در نتیجه این نوع ژل بهداشتی بانوان PH بیشتری نسبت به دوشیزگان دارد. معمولا این PH بین 4 تا 4.5 می باشد.

ژل های بهداشتی دوشیزگان

همانطور که گفته شد، ژل بهداشتی دوشیزگان PH پایین ترین نسبت به تمامی انواع ژل های بهداشتی بانوان دارد. همچنین این نوع ژل ها قدرت و حساسیت کمتری داشته و آسیبی به قسمت تناسلی وارد نمی کند.

ژل های بهداشتی بانوان یائسه

در دوران یائسگی، PH واژن به بیش از 4.5 می رسد. در نتیجه ژل بهداشتی بانوان یائسه اسیدی تر از انواع دیگر بوده است. این به آن دلیل است که بتواند خشکی ناحیه واژن را رفع کند.

اگر می خواهید برای دخترانی که هنوز به بلوغ نرسیده اند یکی از بهترین شوینده های واژن را تهیه کنید، باید بدانید که واژن در این سنین PH بیش از 4.5 دارد. به همین دلیل باید ژل بهداشتی بانوان یائسه را برای دختران به بلوغ نرسیده انتخاب کنید.

vaginal wash

آشنایی با بهترین شوینده های واژن

شما هم سردرگم شده اید؟ نمی دانید از میان این همه برند های مختلف موجود در بازار چه محصولی را انتخاب کنید؟ یا ژل بهداشتی مناسب خود را پیدا نکرده اید؟ من برای شما یک پیشنهاد جذاب دارم.

ژل های بهداشتی بانوان، دوشیزگان و بانوان یائسه الی ژن، یک محصول فوق العاده برای شما است. فرقی نمی کند دوشیزه باشید و یا یک خانم یائسه، الی ژن برای شما محصولی درجه یک تولید کرده است. در ادامه به بررسی هرکدام از این محصولات می پردازیم.

1.  ژل شستشوی بانوان الی ژن

این ژل بهداشتی مناسب تمامی بانوان است. با تنظیم PH ناحیه تناسلی، از قلیایی شدن واژن جلوگیری می کند. در نتیجه یک محصول عالی برای جلوگیری از ایجاد عفونت های قارچی و باکتریایی ناحیه تناسلی به شمار می آید.

از ویژگی های مهم دیگر این ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش میزان باکتری های مفید واژن
  • ضد التهاب
  • مناسب استفاده روزانه
  • PH 4.5

2.  ژل شستشوی دوشیزگان الی ژن

ژل بهداشتی دوشیزگان الی ژن، یکی دیگر از انواع محصولات بهداشت واژن است که برای دوشیزگان تولید شده است. این ژل رایحه ی بسیار خوشایندی دارد و می تواند بوی نامطبوع واژن را از بین ببرد.

از همه مهم تر، PH اسیدی واژن را در دوشیزگان تنظیم کرده و از ایجاد عفونت های این ناحیه جلوگیری می کند.

3. ژل شستشوی بانوان یائسه الی ژن

یکی از مشکلات رایجی که برای بانوان یائسه پیش می آید، خشکی واژن است که به دنبال خود باعث خارش ها و سوزش های شدید می شود. ژل بهداشتی بانوان یائسه الی ژن، حاوی مرطوب کننده های مناسب واژن بوده و باعث رفع خشکی این قسمت می شود.

از دیگر برند های معبتر بازار برند اریس است که انواع ژل بهداشتی بانوان را تولید و عرضه می کند.

4. ژل شستشوی بانوان اریس

در فرمولاسیون این ژل، از ویتامین های B5 و B3 به همراه اسید لاکتیک، عصاره بابونه و پروپولیس استفاده شده است. این فرمولاسیون غنی باعث می شود تا PH مخاط واژن تنظیم شود. همچنین ضد باکتری و میکروب های بیماری زا بوده و از بروز عفونت های واژینالی جلوگیری می کند.

5. ژل بهداشتی بانوان حاوی PH 8 اریس

ژل بهداشتی بانوان حاوی PH 8 اریس می تواند به شما احساس آرامش بدهد و درد های شما را تسکین کند. درد و سوزشی که در اثر عفونت در ناحیه تناسلی شما به وجود آمده خیلی وحشتناک است! چطور می توانید آن را تحمل کنید! ژل بهداشتی بانوان اریس میتواند آرامش را به شما برگرداند. استفاده از آن هم خیلی ساده است.

آیا دوشیزگان و بانوان یائسه می توانند از یک ژل استفاده کنند؟

خیر به دلیل تفاوت PH واژن امکان استفاده از بهترین شوینده های واژن برای دوشیزگان و بانوان به صورت یکسان وجود ندارد.

برای بهداشت واژن حتما باید از ژل بهداشتی استفاده کرد؟

بهتر است برای جلوگیری از عفونت از ژل بهداشتی استفاده کنید. در این مقاله به معرفی بهترین شوینده های واژن پرداختیم تا انتخاب راحتی داشته باشید.

چند بار در روز می شود از ژل بهداشتی استفاده کرد؟

اگر بهترین شوینده های واژن موجود در بازار را تهیه کنید می توانید روزانه دو بار از آن استفاده کنید. اما بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

کلام آخر

حتما قبل از استفاده از ژل بهداشتی، با دکتر خود مشورت کنید. گاهی لازم است تا در کنار استفاده از ژل بانوان برای حفظ بهداشت واژن و درمان عفونت ها، از دارو هم استفاده کرد.

در این مقاله به بررسی بهترین شوینده های واژن  پرداختیم و سعی بر این بود که برای هر رده سنی بانوان شوینده مناسبی معرفی کنیم. سلامت ناحیه تناسلی، حس طراوت و شادابی و البته بوی خوشایند این ناحیه نتایجی است که شما در همان بار اول استفاده از یک ژل بهداشتی خوب، شاهد آن خواهید بود.

اگر می خواهید بانویی با اعتماد به نفس تر و سالم تر باشید، به بهداشت ناحیه تناسلی خود توجه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)