راز ماندگاری رنگ مو

راز های ماندگاری رنگ مو

راز ماندگاری رنگ مو

یکی از دغدغه های افراد وقتی موهایشان را رنگ می کنند، ماندگاری و تثبیت رنگ مو بر روی موهایشان است. برای شما هم حتما پیش آمده است که بعد از گذشت 1 یا 2 هفته، رنگ مو هایتان کدر شده و دیگر مثل قبل نیست. یا با این پیشنهاد مواجه شدید که تا 1 هفته مو هایتان را با شامپو نشویید که رنگش می رود! اما آیا واقعا راه حل همین است؟ مو هایمان را نشوییم؟ در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به ماندگاری رنگ مو و راز هایی که پشت آن پنهان شده است بپردازیم. با یادگیری و استفاده از این روش ها خواهید دید که پس از گذشت مدت زیادی، رنگ مو هایتان درست همانند قبل باقی خواهد ماند. پس نگران نباشید و تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

چرا رنگ مو به مرور کدر و کم رنگ می شود؟

یکی از بدترین اتفاقاتی که پس از رنگ زدن مو به وجود می آید کدر شدن و تغییر رنگ آن است. هزینه زیادی می کنید تا رنگ موهایتان زیبا باشد اما در نهایت نتیجه عکس چیزی می شود که انتظار دارید. به طور کلی می توان گفت 6 عامل هستند که بر مو های رنگ شده شما تاثیر گذاشته و می توانند باعث کم رنگ شدن رنگ مو شوند:

 1. نحوه استفاده از رنگ بر روی مو ها
 2. نوع و حالت مو
 3. تعداد دفعات شستشوی مو ها
 4. ابزار های حالت دهنده مو
 5. اشعه های خورشید
 6. نوع شامپویی که استفاده می کنید
رنگ مو

راز های ماندگاری رنگ مو

اما چطور باید از اثرگذاری این عوامل جلوگیری کرد و باعث تثبیت رنگ مو شد؟ راز ماندگاری رنگ مو چیست؟

رنگ کردن مو ها، به آدم احساس خوبی را انتقال می دهد. هر چند هم که رنگی که استفاده می کنید از نوع دائمی باشد، اما اگر مراقبت لازم را نداشته باشید، خیلی زود کم رنگ شده و جذابیت قبل را نخواهد داشت.

برای ماندگاری رنگ مو، لازم نیست از گران ترین و لوکس ترین محصولات استفاده کنید. دانستن چند راز کوچیک اما مثبت می تواند باعث تثبیت رنگ مو شود. علاوه بر آن، این نکات تنها راز های زیبایی نیستند و سلامت موهای شما را افزایش می دهند.

9 رازی که رنگ موی شما را تثبیت کرده و باعث ماندگاری آن می شود.

 1. بعد از گذشت 3 روز از رنگ کردن مو هایتان را بشویید.
 2. برای شستشوی مو هایتان از شامپو مناسب مو های رنگ شده استفاده کنید.
 3. از نرم کننده های قوی استفاده نکنید!
 4. به هیچ وجه مو هایتان را با آب داغ نشویید!
 5. مو هایتان را بدون محافظ در معرض نور آفتاب قرار ندهید!
 6. پس از 1 تا 2 هفته از ابزار های حالت دهنده حرارتی استفاده کنید.
 7. از ماسک مو های رنگ شده برای تثبیت رنگ مو استفاده کنید.
 8. رطوبت مورد نیاز موی خود را تامین کنید.
 9. از غذا های ویتامین دار استفاده کنید.

نقش ماسک موی رنگ شده چیست؟

همانطور که به آن اشاره شد، یکی از محصولاتی که برای تثبیت رنگ مو بسیار مفید است، ماسک مو مناسب مو های رنگ شده است.

ماسک مو، علاوه بر اینکه ماندگاری رنگ مو را بالا می برد، از کدر شدن موها جلوگیری کرده و باعث درخشش آن ها می شود. همچنین رطوبت مورد نیاز مو را تامین کرده و فرمولاسیونی ملایم دارد. از همین جهت آسیبی به ریشه و ساقه مو وارد نمی کند.

این نوع محصولات از مو در برابر اثرات شیمیایی رنگ ها محافظت کرده و باعث تقویت و استحکام موها می شوند. افرادی که موهایشان را رنگ می کنند اغلب از ماسک های مو به جای نرم کننده ها استفاده می کنند. چرا که این محصولات نیاز های تغذیه ای مو هایشان را رفع می کند و مو هایی نرم و لطیف به آن ها هدیه می دهد.

ماسک مو

از چه محصولاتی باید پس از رنگ کردن مو استفاده کرد؟

علاوه بر ماسک ، شامپو و سرم های مخصوص مو های رنگ شده هم پیشنهاد می شود. به طور کلی محصولات مراقبت از مو های رنگ شده ویژگی هایی دارند که در کنار تثبیت رنگ مو، باعث رشد بیشتر مو ها شده و از آن ها محافظت می کنند. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محافظت در برابر اشعه های UV
 • نرم کننده مو
 • حالت دهنده
 • ضد مو خوره
 • فاقد سولفات و پارابن
 • آبرسان
 • ترمیم تار های آسیب دیده مو
 • تغذیه و تقویت مو
 • درخشان کننده و تثبیت کننده مو

آیا استفاده از شامپو های معمولی برای مو های رنگ شده مضر است؟

مو رنگ شده بسیار حساس و آسیب پذیر است. نیاز به شامپویی دارد که در کنار فرمولاسیون ملامی که دارد، باعث مستحکم شدن ریشه و ساقه مو شود. در نتیجه برای محافظت و تثبیت رنگ مو، بهتر است که از شامپو و محصولات مناسب مو های رنگ شده استفاده کنید.

برای افزایش ماندگاری رنگ مو آیا استفاده از ماسک الزامی است؟

خیر. استفاده از شامپوی مناسب مو های رنگ شده می تواند این ماندگاری را افزایش دهد. اما اگر می خواهید مو هایتان سالم و درخشان باقی بماند، ماسک های مو رنگ شده به دلیل فرمولاسیون غنی ای که دارند، بسیار موثر عمل می کنند.

آیا استفاده از سشوار مشکلی ایجاد می کند؟

در متن به آن اشاره شده است. بهتر است تا 1 هفته از سشوار و … استفاده نکنید. برای خشک کردن مو ها از حوله ای نرم استفاده کنید. توجه کنید که مو هایتان را محکم فشار ندهید.

کلام آخر

و اما کلام آخر، مو های شما تاثیر بسیاری بر روی ظاهرتان دارد. زیبایی آن ها نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا می برد، بلکه حس خوبی هم به دیگران منتقل می کند. در این مقاله با راز های ساده اما تاثیر گذار ماندگاری رنگ مو آشنا شدیم.

استفاده از محصولاتی مانند ماسک مو مناسب مو های رنگ شده، شامپو مو های رنگ شده و … می تواند به این ماندگاری کمک کرده و از کم رنگ و کدر شدن مو هایتان جلوگیری کند. به نکات طلایی گفته شده عمل کرده و تاثیر فوق العاده آن ها را بر روی مو هایتان ببنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال رایگان