آیا رفع تیرگی دور چشم در سه روز ممکن است؟ 
رفع تیرگی دور چشم در سه روز

آیا رفع تیرگی دور چشم در سه روز ممکن است؟ 

رفع تیرگی دور چشم در سه روز معمولا زمانی جستجو می شود که فرد در دقیقه نود و در یک زمان بسیار فوری می خواهد تیرگی دور چشم خود را درمان کند. در این شرایط می توان حدس زد که فرد درمان خود را آنقدر به تعویق انداخته که باید تنها در سه روز، فکری به حال تیرگی دور چشم خود بکند یا خیلی دیر به یک مهمانی و مراسم بزرگ دعوت شده است و باید در آنجا خوش بدرخشد. به هر حال ما در ادامه این مقاله قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که آیا رفع تیرگی دور چشم در سه روز ممکن است؟

اگر تیرگی دور چشم برای شما نیز تبدیل به یکی از مشکلات پوستی شده است، به شما پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید. چشم ها یکی از مهم ترین اجزای صورت به شمار می روند. می توان ادعا کرد که چشم ها اولین نقطه ای در صورت هستند که هنگام رو به رو شدن با دیگران جلب توجه می کنند.

به همین دلیل بهتر است اگر شما هم در اطراف چشم های خود حلقه هایی تیره رنگ را مشاهده می کنید، به دنبال روش هایی برای رفع تیرگی دور چشم خود باشید. تیرگی اطراف چشم ها می تواند چشمان شما را خسته و شادابی صورت شما را از بین ببرد. همچنین باید به این مسئله نیز توجه کرد که حلقه های تیره اطراف چشم، بخشی زیبایی چشم ها را از بین می برند. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین راه حل هایی که می توانند در رفع تیرگی دور چشم در سه روز موثر واقع شوند، بپردازیم.

علل پدید آمدن تیرگی دور چشم

اما پیش از پرداختن به روش های موثر در از بین بردن تیرگی های اطراف چشم، ابتدا بهتر است با عوامل موثر در تیره شدن پوست اطراف چشم ها آشنا شویم. باید بدانید که عوامل متعدد بسیاری وجود دارند که در ایجاد تیرگی های اطراف چشم نقش مهمی را ایفا می کنند. برخی از مهم ترین موارد تاثیر گذار شامل موارد زیر می شوند:

  • افزایش سن
  • عوامل ژنتیکی 
  • عوامل هورمونی
  • کمبود خواب 

گاهی اوقات برخی از افراد به صورت ژنتیکی در اطراف چشمان خود دارای رنگدانه های بسیاری هستند. همین مسئله موجب تیره شدن اطراف چشمان این دسته از افراد شده است. اما یکی دیگر از مسائل بسیار مهم در ایجاد این مشکل، کمبود برخی از ویتامین های مهم و ضروری بدن است. می توان به منظور درمان این مشکل، نسبت به تامین ویتامین های ضروری بدن خود اقدام نمایید. همانطور که مشخص است، عوامل بسیاری در ایجاد لک و تیرگی های اطراف چشم می توانند موثر باشند. اما در ادامه راه حل هایی را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که در رفع تیرگی دور چشم موثر هستند. 

تیرگی دور چشم چطور پدید می آید؟

تیرگی دور چشم می تواند دو علت داشته باشد. علت اول آن ژنتیکی و علت دوم آن اثرات محیط و افزایش سن است. وقتی شما با روند ایجاد تیرگی دور چشم آشنا باشید می توانید راه حل بهتری برای درمان تیرگی دور چشم در سه روز پیدا کنید. بنابراین اکنون روند ایجاد شدن تیرگی دور چشم را برای شما شرح می دهیم.

پوست دور چشم بسیار نازک تر از سایر قسمت های صورت است. بنابراین سد دفاعی ضعیف تری دارد. وقتی فرد عادت داشته باشد مدام با دست خود ماساژهای شدید (مثل خاراندن اطراف چشم) انجام دهد پوست این ناحیه درگیر اصطکاک و سایش می شود و به مرور تیرگی را به همراه خواهد داشت. اغلب افرادی که آلرژی دارند به همین دلیل درگیر تیرگی دور چشم می شوند.

آلودگی هوا و برخورد مواد شیمیایی مضر بر تیرگی ناحیه دور چشم اثر گذار است. همچنین شغل یک فرد و یا عادت ها خارج از کنترل او می تواند تیرگی دور چشم ایجاد کند. فردی که خواب کافی ندارد و یا به صورت مداوم به صفحه گوشی موبایل یا اسکرین لپ تاپ چشم دوخته است درگیر تیرگی دور چشم می شود. مصرف آب کم نیز یکی از شایع ترین علل تیرگی دور چشم است. علل غیر قابل کنترل تیرگی دور چشم هم می تواند ریشه در عدم تعادل هورمونی داشته باشد. 

بنابراین افراد زیادی می توانند به هر یک از این علل که ذکر شد درگیر تیرگی دور چشم باشند و جستجوی روشی برای رفع تیرگی دور چشم در سه روز توسط این افراد بسیار معقول است.

اصلاح سبک زندگی برای رفع تیرگی دور چشم در سه روز 

وقتی می خواهید به رفع تیرگی دور چشم در سه روز بپردازید باید عوامل به وجود آورنده آن را تا حد امکان بشناسید و حذف کنید. سپس با مصرف یک کرم روشن کننده وضعیت را بهبود دهید. اینجا چند نکته اساسی برای اصلاح سبک زندگی و کمک به رفع تیرگی دور چشم بیان می کنیم.

استفاده از بالشت کوچک

اگر عادت دارید همیشه به یک سمت صورت خود می خوابید، یک بالشت کوچک از جنس ساتن زیر صورت خود بگذارید. در این شرایط فضای اطراف چشم تحت فشار نخواهد بود و تجمع در عروق این ناحیه انجام نخواهد شد. بنابراین تیرگی ناشی از تحت فشار بودن عروق رخ نخواهد داد.

خواب کافی

وقتی خسته هستید و سعی می کنید بیدار بمانید در واقع به چشم های خود و عضلات اطراف آن فشار وارد می کنید. بهتر است برنامه خواب دقیق و منظمی داشته باشید.

مصرف آب کافی

به طور کلی باید گفت هر فرد با مصرف آب کافی می تواند پوست شاداب تری علی الخصوص در ناحیه اطراف چشم داشته باشد.

استفاده از کرم دور چشم

کرم های دور چشم حاوی رطوبت رسان ها، مواد روشن کننده، تسکین دهنده و آرامش بخش هستند و با تامین شدن رطوبت به کمک کرم دور چشم برای پوست اطراف چشم کلاژن سازی بهتر انجام خواهد شد و مکانیزم های پوست عملکرد بهتری خواهند داشت.

Remove Dark Circles In 3 Days 4

کدام ویتامین ها در رفع تیرگی دور چشم می توانند موثر باشند؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، چنانچه ویتامین های ضروری بدن شما از میزان مشخصی کمتر باشند، ممکن است در اطراف چشمان شما تیرگی هایی پدید آید. به همین منظور بهتر است ابتدا میزان ویتامین های بدن خود را مورد بررسی قرار دهید. اما در ادامه قصد داریم دو مورد از ویتامین های موثر در ایجاد یا کاهش حلقه های تیره اطراف چشم را معرفی کنیم. دو مورد از مهم ترین ویتامین های بدن شامل موارد زیر می شوند:

  • ويتامين E
  • ویتامین C
  • ویتامین K

امروزه محصولات مراقبتی پوست بسیاری در بازار عرضه شده اند. برخی از این محصولات حاوی ویتامین E و C می باشند. به شما پیشنهاد می کنیم به منظور رفع تیرگی دور چشم خود از محصولاتی استفاده نمایید که حاوی این دو نوع ویتامین باشند. کرم ها و سرم های بسیاری وجود دارند که می توانند این دو نوع ویتامین را به صورت مستقیم، به پوست نواحی اطراف چشمان شما برسانند. 

به منظور تامین ویتامین C می توانید از سرم های ویتامین C مرغوبی که توسط کمپانی های محبوب تولید شده اند استفاده نمایید. در این مطلب در خصوص بهترین سرم ویتامین سی برای رفع لک بخوانید. ویتامین K و ویتامین C توانایی آبرسانی به پوست اطراف چشم را دارند. همچنین به وسیله کاهش اثرات ناشی از تابش اشعه آفتاب، از چروک شدن پوست اطراف چشم ها نیز جلوگیری خواهند کرد. پس از چند هفته استفاده کرم ها یا سرم های حاوی این دو نوع ویتامین، می توانید شاهد یکدست شدن رنگ پوست خود باشید. 

کمپرس سرد راه حلی برای رفع تیرگی چشم در سه روز

استفاده از کمپرس سرد برای رفع تیرگی چشم یکی از راحت ترین و سریع ترین روش ها به شمار می رود. تنها کافی است ابتدا صورت خود را به خوبی بشویید. سپس یخ را هنگامی که با پارچه یا حوله ای تمیز پوشانده اید در اطراف چشم خود قرار دهید. این روش علاوه بر کاهش تیرگی های اطراف چشمان شما به شادابی هر چه بیشتر پوستتان نیز کمک شایانی خواهد کرد. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر روز یخ را به صورت مستقیم بر روی پوست خود قرار ندهید. در غیر اینصورت این امکان وجود دارد که پوست شما آسیب ببیند.

کمپرس سرد راه حلی برای رفع تیرگی چشم در سه روز

آیا سرم ویتامین سی می تواند کاهش دهنده تیرگی دور چشم باشد؟

ویتامین سی یکی از مهم ترین ویتامین هایی است که می تواند حلقه های تیره رنگ اطراف چشم شما را بهبود بخشد. ویتامین سی را نه تنها به صورت کرم، بلکه به صورت سرم نیز می توان تهیه کرد. این ویتامین نقش بسیار مهمی در افزایش گردش خون دارد. همچنین از جمله ویژگی های دیگر این محصول که می توان به آن اشاره کرد، کلاژن سازی پوست است. 

با افزایش سن میزان رشته های کلاژن و الاستیک پوست کاهش می یابد. در صورت کاهش میزان این دو رشته پروتئینی، پوست شما با افتادگی رو به رو خواهد شد. اما عزیزانی که سرم ها یا کرم های حاوی ویتامین سی را در روتین پوستی خود وارد کرده باشند، در حقیقت از پیری پوست خود جلوگیری کرده اند. 

بنابراین می توان ادعا کرد که در صورت استفاده مداوم از این ویتامین، علاوه بر جلوگیری از پیری زودرس پوست می توان چین و چروک اطراف چشم و حلقه های تیره رنگ این نواحی را نیز التیام بخشید. خوب است بدانید که با افزایش گردش خون پوست، تیرگی های اطراف چشم نیز به مرور کاهش پیدا خواهند کرد. ویتامین سی توانایی از بین بردن جای جوش و آکنه را نیز دارد. استفاده از محصولاتی که حاوی ویتامین سی می باشند، یکی از بهترین راه حل ها برای رفع تیرگی دور چشم می باشد. 

آیا سرم ویتامین سی می تواند کاهش دهنده تیرگی دور چشم باشد؟

نوشیدن کافئین یا مصرف کرم دور چشم حاوی کافئین؟

بسیاری از افراد برای رفع تیرگی دور چشم در سه روز تصمیم می گیرند از خواص کافئین استفاده کنند. استفاده از کرم‌ها یا ژل‌های حاوی کافئین می‌تواند به طور موثر به رفع تیرگی دور چشم کمک کند، زیرا کافئین خصوصیات ضد التهابی و ضد پف دارد و می‌تواند بهبود گردش خون در نواحی حساس اطراف چشم را تسهیل کند. با استفاده موضعی از کرم‌ها یا ژل‌های حاوی کافئین، این مواد مستقیما به پوست نفوذ کرده و اثرات مورد نظر را ایجاد می‌کنند.

اما خوردن کافئین نیز ممکن است به طور غیرمستقیم به رفع تیرگی دور چشم کمک کند. مصرف کافئین می‌تواند باعث بیداری و افزایش تمرکز شود که ممکن است باعث کاهش ظاهر تورم و پف دور چشم شود. همچنین، اثرات ضد استرس کافئین ممکن است بهبودی در ظاهر پوست دور چشم داشته باشد.

بنابراین، هر دو روش مصرف کافئین (با مصرف آن به صورت موضعی یا درونی) می‌توانند موثر باشند، اما استفاده از کرم‌ها یا ژل‌های حاوی کافئین معمولا برای کاربردهای موضعی مانند رفع تیرگی دور چشم توصیه می شود زیرا به طور مستقیم بر روی ناحیه مورد نظر تاثیر می‌گذارند.

نوشیدن کافئین یا مصرف کرم دور چشم حاوی کافئین؟

کلام آخر

آیا رفع تیرگی دور چشم در سه روز ممکن است؟ در این مقاله تلاش کردیم به معرفی سریع ترین راه حل هایی که می توانند به کاهش تیرگی های اطراف چشمان شما منجر شوند، بپردازیم. شما عزیزان می توانید با توجه به میزان بودجه و علایق خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. چنانچه تصور می کنید در خصوص تهیه محصولات مراقبت از پوست دور چشم به راهنمایی های بیشتری احتیاج دارید، می توانید با مشاورین مجرب ما در آیمادورا نیز ارتباط برقرار نمایید. 

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره تابستونی آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره تابستانی آیمادورا