کاربرد مالئیک اسید چیست؟

کاربرد مالئیک اسید چیست؟

کاربرد مالئیک اسید چیست؟

افرادی که اهل رسیدگی به پوست خود هستند، حتما با واژه ای به نام اسید تراپی آشنا هستند. اسید تراپی روشی است که توسط بیوتی تراپیست به کمک اسیدهای میوه اجرا می شود. پس از اسیدتراپی می توان انتظار رفع لک، روشن شدن پوست، درمان آکنه و … را داشت. در این فرآیند اسید به صورت مستقیم روی پوست قرار می گیرد و استفاده از آن نیازمند تخصص و تجربه است. اما اگر بخواهید در منزل از خواص اسیدها بهره ببرید باید سراغ محصولات مراقبت پوستی بروید که در ترکیبات خود این اسید ها را به صورت کنترل شده دارند. مالئیک اسید یکی از اسید های مفید برای پوست است که در اکثر محصولات مراقبت پوست وجود دارد. در این مقاله از آیمادورا می خواهیم با این اسید خاص آشنا شویم و بدانیم کاربرد مالئیک اسید چیست؟

انواع اسید های مناسب برای پوست

حدود 15 نوع اسید وجود دارد که هر یک خواص منحصر به فرد خود را برای پوست دارند. نکته جالب این است که اغلب اسیدها باعث خشکی پوست می شوند اما هیالورونیک اسید که جدیدترین اسید کشف شده است موجب آبرسانی به پوست می شود. در ادامه لیستی از اسیدهای مناسب برای پوست را مشاهده می کنید:

هیالورونیک اسید

سالیسیک اسید

گلیکولیک اسید

لاکتیک اسید

رتینوئیک اسید

آسکوربیک اسید

ماندلیک اسید

آزلائیک اسید

تارتاریک اسید

اولئیک اسید

لینولئیک اسید

لیپوئیک اسید

کوجیک اسید

مالئیک اسید

فرولیک اسید

که همانطور که پیش تر گفتیم در این مقاله به بررسی و کاربرد مالئیک اسید می پردازیم.

خواص مالئیک اسید

مالئيک اسيد جزو گروه کربوکسيل اسيد می باشد. این اسید دو پيوند دوگانه دارد که بسيار واکنش پذير است. مالئيک اسید تحت تاثير واکنشهای طبيعی کربوکسيليک مانند استرينگ و آميد شدن قرار می گيرد. اما کلريد اسيد را تشکيل نمی دهد. اگر دما را بالای 100 درجه ببریم آب از آن حذف می شود. گفتنی است که این اسید بر خلاف اسم ترسناک آن کاربرد  فروانی در صنایع مختلف دارد.

کاربرد مالئیک اسید

مالئیک اسید از میوه هایی مثل سیب استخراج می شود. مالئیک اسید یک آلفا هیدروکسی اسید است. کاربرد مالئیک اسید این است که خطوط ریز پوست را کاهش دهد. پس از استفاده و درمان با مالئیک اسید پوست لایه برداری شده و رنگ و بافت آن تازه می شود. تیرگی های پوست نیز به کمک مالئیک اسید از بین میرود.

اگر درباره کاربرد مالئیک اسید بخواهیم بگوییم می توان گفت این نوع اسید آنتی باکتریال است و قدرت پاک کنندگی بالایی دارد. بنابراین در شوینده صورت و لایه بردار و هم چنین روشن کننده های پوست به کار می رود.

کاربرد مالئیک اسید

آلفا هیدروکسی اسید و بتا هیدروکسی اسید

آلفا هیدروکسی اسید یا AHA  بتا هیدروکسی اسید یا BHA دو گروه اسید هستند. AHA اسید میوه است و پیوندهای سلولی بین سلول های مرده پوست را از بین میبرد و با این کار موجب لایه برداری و همچنین تحریک کلاژن سازی می شود. کوچکترین اسید این گروه گلیکولیک اسید است. مالئیک اسید نیز یک AHA است.

بتاهیدروکسی اسید یا BHA  از نظر فرمولی با اسیدهای AHA متفاوت هستند. سالیسیلیک اسید یک بتاهیدروکسی اسید محلول در چربی است و در هر محصولی وجود داشته باشد برای پوست چرب مناسب است.

آیا کاربرد مالئیک اسید به طور مستقیم روی پوست صحیح است؟

بله صحیح است. اما باید توسط فرد متخصص انجام شود. زیرا اسید ها همان میزان که مفید هستند چنانچه بیش از حد روی پوست بمانند موجب آسیب به پوست می شوند.

آیا کاربرد مالئیک اسید در محصولات مراقبت پوست صحیح است؟

بله از این ماده در ترکیبات محصولات به میزان مناسب استفاده می شود. و چنانچه محصول طبق دستور مصرف استفاده شود مشکلی ایجاد نمی کند.

آیا مالئیک اسید، یک اسید قوی است؟

بله در صورتی که با آب ترکیب شود یک اسید قوی ایجاد می کند.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی کاربرد مالئیک اسید پرداختیم. این اسید یک نوع AHA است که در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارد. مهم ترین کاربرد آن در صنعت زیبایی و مراقبت پوست است. طبق گزارشات این اسید موجب درمان چین و چروک و روشن شدن پوست می شود. در این مقاله از آیمادورا مالئیک اسید را معرفی کردیم که در اغلب محصولات خوب ما وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
جشنواره بهاری آیمادورا

150000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

Spring-Sale-3