تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده

این روزها تقریبا هر فردی که دغدغه سلامت و زیبایی پوست داشته باشد از یک روتین پوستی کامل پیروی می کند. حتی ساده ترین روتین های پوستی استفاده از آبرسان و مرطوب کننده را در خود جای می دهند. استفاده از مرطوب کننده و آبرسان به صورت جداگانه واجب است اما گاهی افراد تفاوت آبرسان و مرطوب کننده را نمی دانند و این دو را به جای هم استفاده می کنند که کاری بسیار اشتباه است.

آن چیزی که در حفظ سلامت و مراقبت از پوست کمک می کند موفق عمل کنید بالا بردن سطح آگاهی از پوست محصولات مراقبت از پوست است. اگر فرق آبرسان و مرطوب کننده را به طور دقیق ندانید با استفاده نا به جا از هر یک ممکن است آن نتیجه دلخواه را نگیرید.

در این مطلب از آیمادورا قرار است به دانش پوستی شما بیافزاییم و با بررسی تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده اهمیت استفاده از هر یک و هدف استفاده از هر یک را بیان کنیم. همراه آیمادورا باشید.

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده در چیست؟

خب همانطور که از نام این دو محصول پیداست قرار است با مصرف آن ها دهیدراتگی پوست درمان شود. اما چرا تفاوت این دو تا این حد برای ما مهم شده است؟ باید گفت به این دلیل است که آبرسان و مرطوب کننده اهداف متفاوتی دارند. آبرسان ها معمولا به تامین رطوبت و اضافه کردن آب به پوست می پردازند. در ترکیبات آن ها معمولا آب، گلیسیرین و هیالورونیک اسید وجود دارد. آبرسان ها کمک می کند پوست شاداب و با طراوت باشد و به حجم آب موجود در لایه های پوست می افزایند.

از سوی دیگر مرطوب کننده ها نیز رطوبت را به پوست اضافه می کنند اما با عملکردی متفاوت تر. مرطوب کننده ها در ترکیبات خود روغن ها و چربی های سنگین تری دارند که به نرمی و انعطاف پوست کمک می کنند. مکانیزم اثر مرطوب کننده ها به این صورت است که رطوبت را برای مدت طولانی تری در پوست به دام می اندازند. بنابراین طی مدت زمانی که رطوبت در پوست حفظ می شود می توان انتظار ترطیب و نرمی پوست را داشت.

تا این جا شما با شرح کلی تفاوت آبرسان و مرطوب کننده آشنا شدید. اما می خواهیم بدانیم که از ویژگی ها و تفاوت های این دو محصول چطور برای آبرسانی هر چه بیشتر پوست کمک بگیریم.

آبرسان (Hydrating):

  • تامین آب: آبرسان‌ها برای تأمین و تعادل آب در سطح خارجی پوست یا سایر سطوح استفاده می‌شوند.
  • جلوگیری از خشکی: این مواد معمولاً باعث حفظ رطوبت پوست می‌شوند و از خشکی و ترک خوردن پوست جلوگیری می‌کنند.
  • پایداری آب: آبرسان‌ها می‌توانند به پایداری آب در لایه‌های مختلف پوست کمک کنند.

مرطوب کننده (Moisturizing):

  • ترکیب روغن و آب: مرطوب کننده‌ها معمولاً ترکیبی از روغن‌ها و آب هستند. روغن‌ها برای حفظ رطوبت و نرمی پوست کاربرد دارند.
  • تقویت و ترمیم پوست: این محصولات می‌توانند به ترمیم پوست خشک و آسیب‌دیده کمک کرده و آن را نرم و لطیف کنند.
  • موثر در مواقع خشکی شدید: مرطوب کننده‌ها به خصوص در شرایط خشکی شدید به پوست کمک می‌کنند.
فرق آبرسان و مرطوب کننده

فرق آبرسان و مرطوب کننده و یک روتین پوستی آگاهانه

اگر به یک متخصص پوست مراجعه کنید پیش از انجام هر خدماتی از شما می خواهد که در منزل از یک روتین پوستی صحیح پیروی کنید. زیرا روتین پوستی روزانه شما اساس هر اقدام درمانی است که می خواهید انجام بدهید. یک روتین پوستی با شستشو دو مرحله ای آغاز می شود. یعنی استفاده از میسلار واتر و آبرسان و در مرحله بعد استفاده از تونر را داریم.

از مرحله تونر به بعد اگر قصد استفاده از سرم ها و کرم های درمانی را نداشته باشید مرحله آبرسانی و رطوبت رسانی را اجرا می کنید. در واقع حتی استفاده از کرم دور چشم بابت رطوبت رسانی و طراوت بخشی به پوست دور چشم استفاده می شود. اما در اینجا ما می خواهیم مرحله رطوبت رسانی را با ذکر فرق مرطوب کننده و آبرسان شرح بدهیم و تمرکز را روی این بخش بگذاریم.

بعد از مرحله تونر از یک کرم آبرسان یا سرم آبرسان باید استفاده کنید. در این شرایط حجم کافی از هیالورونیک اسید را روی پوست خود اعمال کرده اید و به پوست جذب داده اید. خیلی هم عالیست. می توانید کار را در همین مرحله به پایان برسانید اما باید بدانید که از صد در صد قدرت محصول آبرسان خود استفاده نکرده اید. زیرا در این شرایط محصول آبرسان شما سریع تر از زمانی که باید، تبخیر می شود. در واقع قبل از این که فرصت نفوذ به عمیق ترین لایه های پوست را داشته باشد، تبخیر می شود.

این جاست که تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده کارساز می شود. همانطور که پیش تر ذکر شد کرم مرطوب کننده می تواند رطوبت را در پوست به دام بیندازد و وقتی به کمک کرم آبرسان پوست را به خوبی آبرسانی کرده اید با یک لایه کرم مرطوب کننده می توانید این رطوبت در سطح پوست به دام بیندازید و از تبخیر سریع آن جلوگیری کنید. در این شرایط ترکیبات موجود در کرم آبرسان زمان کافی برای جذب شدن به عمق پوست را دارند. بعد از اجرای روتین پوستی به این شیوه خواهید دید که درصد هیدراتگی پوست شما چقدر افزایش می یابد.

تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

چه افرادی از آبرسان استفاده کنند و چه افرادی از مرطوب کننده؟

در اینجا می خواهیم چند تصور غلط را اصلاح کنیم. تفاوت مرطوب کننده و آبرسان برای ما مشخص می کند که این دو محصول هر کدام اثر بخشی خاص خود را دارند و باید در جای مناسب استفاده شوند. اما آیا پوست همه افراد به استفاده این دو محصول به صورت همزمان نیاز دارد؟

پاسخ را در این بخش از این مطلب می خوانید. معمولا پوست افراد در چهار دسته خشک، چرب، معمولی و مختلط قرار می گیرد. افراد بسیار کمی هستند که پوست معمولی دارند. زیرا آسیب های محیطی و اشتباهات در رعایت روتین پوستی باعث می شود تعادل پوست تا حدی برهم بخورد و وضعیت پوست به سمت یکی از سه نوع دیگر ذکر شده برود.

با در نظر گرفتن تفاوت آبرسان و مرطوب کننده می خواهیم بدانیم چه نوع پوستی به آبرسان احتیاج دارد و چه نوع پوستی به مرطوب کننده احتیاج دارد.

پوست خشک پوستی است که در آن حالت مات وجود دارد، رگ های پوستی نمایان هستند و حس کشیدگی و پوسته پوسته شدن در آن وجود دارد. پوست چرب هم پوستی است که منافذ درشتی دارد و معمولا حالت براق دارد و درگیر آکنه است. پوست مختلط ترکیبی از این دوست. معمولا در نواحی T زون حالت چرب یا خشک دارد و در نواحی دیگر بالعکس.

در این جا چند تصور غلط وجود دارد:

  1. پوست چرب نیاز به آبرسانی ندارد.
  2. برای پوست خشک باید از مرطوب کننده استفاده کرد.
  3. فقط استفاده از آبرسان برای پوست چرب کافی است.
  4. پوست مختلط نیاز به استفاده همزمان مرطوب کننده و آبرسان دارد.

باید گفت که هر نوع پوستی بدون داشتن رطوبت بیش از پیش وضعیت بدتری پیدا می کند و می توان خشک و خشک تر و یا چرب و چرب تر شود. پس با در نظر گرفتن تفاوت آبرسان و مرطوب کننده و نقش مکمل این دو برای هم با هر نوع پوستی باید این دو محصول را به طور هم زمان در روتین پوستی به کار برد.

کلام آخر از آیمادورا

تفاوت آبرسان و مرطوب کننده برای بسیاری از افراد مشهود نیست. در این مطلب ابتدا به بررسی تفاوت مکانیزم اثر این دو محصول پرداختیم و سپس با معرفی یک روتین پوستی آگاهانه بهترین روش استفاده از این دو محصول برای آبرسانی کامل پوست را مطرح کردیم. سپس نقش مکمل بودن این دو محصول را شرح دادیم و اهمیت استفاده همزمان از مرطوب کننده و آبرسان را برای افراد با انواع پوست توصیه کردیم. اگر قصد آبرسانی کامل پوست را دارید می توانید هم اکنون از میان محصولات آبرسان و مرطوب کننده موجود در آیمادورا بهترین محصولات مناسب پوست خود را بیابید و به صورت همزمان آبرسان و مرطوب کننده را تهیه کنید و از یک آبرسانی قوی برای پوست خود لذت ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره بهاری آیمادورا

150000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

Spring-Sale-3