روش صحیح ماساژ پوست دور چشم با کرم دور چشم

روش صحیح ماساژ پوست دور چشم با کرم دور چشم

روش صحیح ماساژ پوست دور چشم با کرم دور چشم

ماساژ در کنار حس خوبی که به آدم منتقل می کند، دارای فواید و اثرات خارق العاده هم بر روی بدن می باشد. اگر به شما بگویند با چند حرکت ساده، می توانید به کاهش چین و چروک های پوست دور چشم هایتان کمک کنید، چه واکنشی نشان می دهید؟ در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به بررسی روش صحیح ماساژ پوست دور چشم بپردازیم. راهکاری که نه تنها باعث از بین رفتن خطوط ریز دور چشم می شود، بلکه اثرات معجزه آسای دیگری هم داشته که در ادامه گفته می شود. اما آیا تنها ماساژ کافی است؟ به نظر شما از چه محصولی باید در این روش استفاده کرد؟

فواید ماساژ پوست دور چشم

در قدم اول بیایید باهم اثرات مثبتی که ماساژ بر روی پوست دور چشم شما می گذارد را باهم مرور کنیم. مطمئن هستم که پس از خواندن آن ها، بدون معطلی ماساژ را در روتین مراقبت پوستی خود قرار خواهید داد.

از مهم ترین فواید و اثرات مثبت این عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش درد چشم
 • کاهش پف دور چشم
 • لیفت پوست دور چشم
 • موثر در کاهش و درمان سر درد و همچنین میگرن
 • رفع خستگی چشم
 • کاهش حساسیت چشم به نور
 • بالا بردن گردش خون در پوست اطراف چشم
 • بالا بردن کیفیت دید
 • جلوگیری از افتادگی پلک
 • کاهش و ازبین بردن خطوط ریز اطراف چشم
 • کاهش تیرگی دور چشم
 • کاهش میزان خشکی چشم
 • بالا بردن کیفیت خواب
 • بهبود عملکرد عضلات چشم

حال که با ضرورت این عمل آشنا شدید، وقت آن رسیده تا روش صحیح ماساژ پوست دور چشم را یاد بگیرید.

نحوه صحیح ماساژ پوست دور چشم

بعضی از افراد از روغن ها و کرم های معمولی برای ماساژ پوست دور چشم استفاده می کنند. باید توجه کنید که حساسیت این ناحیه، چندین برابر بیشتر از قسمت های دیگر پوست است. احتمالا شما هم این عنوان را بر روی محصولات آرایشی و بهداشتی دیده اید: «از برخورد به پوست دور چشم، پرهیز کنید.» به همین دلیل است که باید از محصولات ویژه استفاده کرد.

بهترین محصولی که به شما کمک می کند، کرم دور چشم است. اما چطور باید با استفاده از کرم دور چشم، پوست اطراف چشم را ماساژ دهیم؟

1. از انگشت حلقه تان استفاده کنید.

در هنگام ماساژ پوست دور چشم، باید توجه کنید که فشار بیش از حد به این ناحیه وارد نشود. انگشت حلقه نسبت به انگشت های دیگر، فشار کمتری به پوست وارد می کند. در نتیجه آسیبی به پوست ظریف و حساس دور چشم شما وارد نمی شود.

2. کرم دور چشم را در ناحیه مناسب بزنید.

یکی از مهم ترین قسمت ها در روش صحیح ماساژ پوست دور چشم، اون ناحیه ای است که شما کرم را می مالید. باید توجه کنید که کرم دور چشم باید روی استخوان گونه زده شود. بعضی از افراد از آن در نزدیکی چشم استفاده می کنند که غلط بوده و باعث حساسیت و سوزش چشم می شوند.

3. مقدار مناسب از کرم را بردارید.

نکته که باید در ماساژ با کرم دور چشم به آن توجه کنید، میزان استفاده از کرم است. مقدار مناسب برای هر ناحیه، به اندازه یک دانه عدس بوده است. استفاده بیش از اندازه از کرم دور چشم نه تنها تاثیر بیشتری نداشته بلکه ممکن است مشکل ساز هم شود.

4. به شکل ضربه های آرام کرم را پخش کنید.

به هیچ عنوان کرم دور چشم را بر روی پوست خود نکشید! کشیدن پوست این ناحیه باعث می شود تا به مرور اطراف چشم شما افتاده و پیر شود. با انگشت حلقه تان، ضربات آرام به روی پوست زده و کرم را پخش کنید.

رعایت این 4 مرحله به شما کمک می کند تا با روش صحیح ماساژ پوست دور چشم، به جوانی و شادابی چشم هایتان کمک کنید.

ماساژ پوست دور چشم

آیا برای ماساژ پوست دور چشم می توان از روغن های گیاهی استفاده کرد؟

پوست اطراف چشم دارای حساسیت بالایی است. به همین دلیل باید از محصولاتی استفاده کرد که خطری برای پوست نداشته باشند. روغن های گیاهی معمولا پس از دوره ای باعث تیرگی این قسمت می شوند. بهتر است از کرم دور چشم استفاده کنید.

چه موقع هایی باید از کرم دور چشم استفاده کرد؟

همانطور که در متن به آن اشاره شد، کرم های دور چشم خوابی آرام تر به شما می دهند. به همین دلیل استفاده از آن ها در شب و قبل از خواب می تواند تاثیر این محصول را بیشتر کند.

آیا ماساژ دادن پوست اطراف چشم می تواند باعث لیفت شدن پوست شود؟

بله. ماساژ دادن با کرم دور چشم، باعث افزایش گردش خون می شود. درنتیجه پوست شما پس از دوره مشخص سفت و لیفت می شود. همچنین با استفاده از این نوع محصول و ماساژ  درست، از افتادگی پلک هم جلوگیری می کنید.

کلام آخر

همانطور که خواندید و فهمیدید، ماساژ دور چشم یک عمل ساده اما پر مزیت است که باعث می شود تا شما چشم هایی زیبا تر و جوان تر داشته باشید. اما باید توجه کنید که به شکل صحیح انجام شود. چرا که در غیر این صورت می تواند به پوست دور چشمتان آسیب شدیدی وارد کند. در این مقاله ما با روش صحیح ماساژ پوست دور چشم به کمک کرم دور چشم پرداختیم و مزیت های ماساژ دور چشم را بررسی کردیم.

اگر می خواهید خستگی، پیری و افتادگی را از چشم هایتان بگیرید، این روش می تواند بسیار موثر باشد. و نقطه قوت آن این است که هیچ عوارض جانبی ای نداشته و خیال شما از هر بابت راحت است.

5/5 - (1 امتیاز)
جشنواره بهاری آیمادورا

150000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

Spring-Sale-3