مهمترین ترکیبات کرم های ضد لک گیاهی
کرم های ضد لک گیاهی تضمینی

مهمترین ترکیبات کرم های ضد لک گیاهی

تصور می کنید ترکیبات مهم در کرم های ضد لک گیاهی تضمینی کدام محصول است؟ مهم ترین مسئله ای که موجب‌ می شود تا کرم های مراقبتی پوست خاصیت ضد لک داشته باشند به ترکیبات استفاده شده در فرمولاسیون آنها مرتبط است. در این مطلب قصد داریم به بررسی ترکیبات گیاهی موجود در کرم های ضد لک بپردازیم. به شما پیشنهاد می کنیم پیش از خرید کرم های ضد لک گیاهی، ابتدا ترکیبات تشکیل دهنده محصولات را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. 

گاهی اوقات برخی از ترکیبات گیاهی مورد استفاده در کرم های ضد لک می تواند برای بعضی از افراد موجب ایجاد حساسیت یا آلرژی شود. به همین دلیل اطلاع یافتن از ترکیبات اصلی کرم های گیاهی ضد لک امری بسیار مهم است. اما سوال این است که کرم ضد لک گیاهی تضمینی، چطور به از بین رفتن لک های پوستی کمک خواهد کرد؟

ملانین یکی از مهم ترین رنگدانه های پوست می باشد که در ایجاد لک های تیره رنگ بر روی پوست نقش مهمی دارد. عملکرد کرم های ضد لک گیاهی به  منظور جلوگیری از ایجاد لک، در جهت خنثی کردن فعالیت ملانین های پوست است. اما به راستی چه ترکیباتی در بهترین کرم های ضد لک گیاهی می توانند فعالیت ملانین را خنثی نمایند؟ در ادامه به معرفی برترین ترکیبات گیاهی موثر در از بین بردن لک های پوستی خواهیم پرداخت. 

بهترین کرم های ضد لک گیاهی دارای چه ترکیباتی هستند؟

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ترکیبات موجود در کرم های ضد لک شیمیایی در مقایسه با ترکیبات مورد استفاده در کرم های ضد لک گیاهی با یکدیگر متفاوت می باشند. اما برخی از افراد تصور می کنند عملکرد کرم های ضد لک گیاهی در مقایسه با کرم های ضد لک شیمیایی ضعیف تر است. باید بدانید که این تصور کاملا غلط است. 

امروزه کمپانی های بسیاری اقدامی به تولید و عرضه کرم های ضد لک گیاهی تضمینی در بازار کرده اند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده می توان ادعا کرد که عملکرد کرم های ضد لک گیاهی در مقایسه با کرم های شیمیایی کاملا در یک سطح قرار دارد. بنابراین اگر شما نیز جز افرادی هستید که ترجیح می دهید در روتین پوستی خود از کرم های ضد لک شیمیایی استفاده نکنید، ضد لک های گیاهی می توانند جایگزین مناسبی برای شما باشند. 

اما ترکیبات گیاهی تاثیر گذار بر روی لک های تیره پوست چه مواردی هستند؟ برخی از مهم ترین ترکیبات به کار رفته شامل موارد زیر می شوند:

  • کوجیک اسید
  • آزلائیک اسید
  • عصاره شیرین بیان
  • سویا
  • توت کاغذی
  • بومادران
  • و… 

در ادامه با تاثیرات شگفت انگیز هر کدام از موارد معرفی شده آشنا خواهیم شد. 

چرا از کوجیک اسید در بهترین کرم های ضد لک گیاهی استفاده می شود؟

کوجیک اسید اولین ترکیب گیاهی فوق العاده ای است که قصد معرفی آن را به شما داریم. کوجیک اسید را می توان یکی از کلیدی ترین مواد اولیه در فرمولاسیون بهترین کرم های ضد لک گیاهی در نظر گرفت. کوجیک اسید همان ماده ای است که در کرم های ضد لک موجب روشن شدن پوست مصرف کنندگان می شود. 

یکی از مهم ترین ویژگی های کرم ضد لک گیاهی تضمینی، از بین بردن لک های تیره پوست و روشن‌ کردن قسمت های تیره تر پوست می باشد. این مسئولیت مهم در کرم های ضد لک جز وظایف کوجیک اسید به شمار می رود. کوجیک اسید در حقیقت یک اسید بسیار ضعیف می باشد. استفاده از کرم های ضد لکی که دارای  این اسید ضعیف می باشند به لایه برداری پوست شما کمک خواهد کرد. 

اما همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، نقش کوجیک اسید در روشن کنندگی پوست را نباید فراموش کرد. تیروزین ماده اولیه ای است که تبدیل به ملانین می شود. کوجیک اسید این فرآیند را متوقف کرده و از تولید ملانین و شکل گیری لک های تیره پوست جلوگیری می نماید. 

چرا از کوجیک اسید در بهترین کرم های ضد لک گیاهی استفاده می شود؟

فواید استفاده از آزلائیک اسید

آزلائیک اسید یکی از ترکیبات کرم های ضد لک گیاهی است که در کاهش جوش ها و آکنه های پوست تاثیر بسیار خوبی دارد. آزلائیک اسید منافذ پوستی بسته شده را به خوبی می تواند باز نماید. گاهی اوقات مواد آرایشی یا دیگر آلودگی های پوستی می توانند موجب بسته شدن منافذ پوست شوند. همین امر موجب پدید آمدن جوش های بسیاری بر روی پوست می شود.

 به همین منظور بهترین کرم ضد لک گیاهی محصولی است که علاوه بر از بین بردن لک های تیره پوست، از پدید آمدن جوش های جدید نیز جلوگیری نماید. آزلائیک اسید همان ترکیب بی نظیری است که می تواند منافذ بسته شده پوست را باز کرده و از پدید آمدن جوش های چرکی یا سر سفید جلوگیری نماید. در این مطلب می توانید در خصوص انواع جوش های پوستی و نحوه پدید آمدن آن ها بخوانید. 

آزلائیک اسید همچنین این توانایی را دارد که التهابات پوستی را نیز درمان نماید. خوب است بدانید که آزلائیک اسید را می توان به صورت پماد نیز خریداری کرد. آزلائیک اسید یک ترکیب فوق العاده است که علاوه بر کرم های ضد لک گیاهی، امکان خرید آن به صورت اختصاصی نیر وجود دارد. بنابراین یک کرم ضد لک گیاهی تضمینی محصولی است که در فرمولاسیون خود دارای آزلائیک اسید باشد.

فواید استفاده از آزلائیک اسید

عصاره شیرین بیان و تاثیرات شگفت انگیز آن

یکی از ترکیبات شیمیایی مهم در کرم های ضد لک هیدروکینون ها هستند. هیدروکینون را در میان ترکیبات هر کرم ضد لک شیمیایی می توان یافت. هیدروکینون در روشن کنندگی پوست و از بین بردن لک های تیره پوست تاثیر شگفت انگیزی دارد. اما همانطور که اشاره کردیم هیدروکینون در کرم های شیمیایی مورد استفاده است. جایگزین آن در کرم های گیاهی عصاره شیرین بیان می باشد. 

عصاره شیرین بیان تاثیر بسیار فوق العاده ای در روشن کنندگی پوست دارد. بنابراین اگر قصد دارید لک های تیره یا کک و مک های پوست خود را درمان نمایید، به شما پیشنهاد می کنیم از محصولاتی استفاده نمایید که شیرین بیان را در فرمولاسیون خود داشته باشند. عصاره شیرین بیان در نرم کردن پوست و آبرسانی آن نیز تاثیر فوق العاده ای دارد. از دیگر خواص آن می توان به درمان التهابات پوستی اشاره کرد. 

همچنین عصاره شیرین بیان توانایی درمان و بهبود اگزما را نیز دارد. به نوعی می توان ادعا کرد که عصاره شیرین بیان یکی از ترکیبات بسیار مهم در فرمولاسیون کرم های ضد لک گیاهی است. 

عصاره شیرین بیان و تاثیرات شگفت انگیز آن

سویا و خاصیت روشن کنندگی پوست

یکی از ترکیبات گیاهی مورد استفاده در کرم های ضد لک گیاهی که کمتر شناخته شده است، سویا است. ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که سویا چگونه می تواند در از بین بردن لک های پوستی نقش داشته باشد؟ اما خوب است بدانید که امروزه محصولات مراقبتی بسیاری در بازار عرضه شده است که سویا اصلی ترین ماده در فرمولاسیون آن ها به شمار می رود.

همچنین بسیاری از افراد از روغن این ماده بی نظیر برای روشن کنندگی پوست خود نیز استفاده می نمایند. بنابراین چنانچه قصد دارید تا شادابی پوست را دوباره تجربه نمایید، علاوه بر استفاده از کرم های ضد لکی که ماده اصلی آن ها سویا است، استفاده از عصاره یا روغن سویا نیز می تواند برای شما انتخابی بسیار مهم باشد. اما تصور می کنید این ماده گیاهی بی نظیر دارای کدام ویتامین های باشد؟ 

یکی از اصلی ترین ویتامین های موجود در این ماده، ویتامین E است. ویتامین E یکی از برترین ویتامین هایی است که در درمان جوش و آکنه های التهابی تاثیر فوق العاده خوبی دارد. استفاده از کرم ضد لک گیاهی که دارای ویتامین E باشد، می تواند در بهبود جوش های شما تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند. اما ویتامین E تنها ویتامینی نیست که باعث شده تا سویا به یکی از برترین ترکیبات ضد لک تبدیل شود. 

این ماده اولیه فوق العاده حاوی ویتامین B نیز می باشد. ویتامین B در آبرسانی پوست خشک نقش مهمی دارد. ماساژ صورت توسط روغن سویا می تواند در آبرسانی پوست های دهیدراته بسیار موثر باشد. بنابراین وجود سویا در فرمولاسیون کرم های ضد لک باعث شده تا بتوان آن ها را کرم ضد لک گیاهی تضمینی نامید. 

سویا و خاصیت روشن کنندگی پوست

کلام آخر

تلاش کردیم در این مقاله به معرفی ترکیبات مهم در کرم ضد لک گیاهی بپردازیم. شما عزیزان پس از مطالعه این مقاله قادر خواهید بود تا پیش از تهیه محصولات مراقبتی ضد لک، ابتدا ترکیبات تشکیل دهنده آن ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. خوب است بدانید که در فرمولاسیون کرم های ضد لک گیاهی تضمینی، ترکیبات بیشتری وجود دارد. اما ما تنها به معرفی برخی از مهم ترین این موارد پرداختیم. اما چنانچه به اطلاعات بیشتری نیازمند هستید، می توانید با کارشناسان ما در آیمادورا ارتباط برقرار کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره تابستونی آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره تابستانی آیمادورا