علل پدید آمدن چین و چروک صورت چیست؟
چروک صورت

علل پدید آمدن چین و چروک صورت چیست؟

معمولا افراد پس از مشاهده چروک های سطحی موجود بر روی پوست خود با این پرسش مواجه می شوند که علل چروک صورت چیست؟ ممکن است این مسئله برای شما نیز پس از مشاهده اولین چروک های پوستی بر روی صورت پیش آمده باشد. اگر شما نیز به تازگی با این مشکل روبرو شده اید، مطالعه این مقاله می تواند برای شما کمک کننده باشد. 

امروزه روش های بسیاری برای درمان چروک صورت پدید آمده اند. بوتاکس، عمل های جراحی، محصولات ضد چروک و… تنها برخی از شناخته شده ترین روش ها برای از بین بردن چروک های پوست است. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که همواره پیشگیری از پدید آمدن چروک های پوستی بهتر از درمان آن ها است. 

اما سوال این است که چگونه می توان از پدید آمدن چروک صورت جلوگیری کرد؟ بهتر است برای پاسخ به ابن پرسش ابتدا با علل پدید آمدن آن ها آشنا شوید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. 

علت پدید آمدن چین و چروک صورت

یکی از مهم ترین و اصلی ترین عواملی که در پدید آمدن چروک های پوستی موثر است، افزایش سن می باشد. چروک ها یکی از مواردی به شمار می روند که به وسیله پیر شدن پوست خود را نمایان می کنند. بنابراین پیر شدن پوست را نیز می توان یکی دیگر از علل موثر در ایجاد چروک های پوستی در نظر گرفت. 

مورد دیگری که می توان آن را به عنوان یکی از علل شایع در نظر گرفت کم آبی پوست است. چنانچه شما نیز جز افرادی باشید که در طول روز میزان آب کمی را می نوشند، ممکن است پوست خود را خشک دریابید. به منظور جلوگیری از پیری زودرس پوست، بهتر است در طول روز میزان آب مصرفی خود را افزایش دهید. یکی دیگر از نکاتی مه باید به آن توجه فرمایید استفاده از ضد آفتاب ها است. 

ضد آفتاب ها یکی از قوی ترین محافظ هایی به شمار می روند که می توانند از پوست شما در برابر اشعه آفتاب به خوبی محافظت نمایند. استفاده مداوم از ضد آفتاب ها می تواند به جلوگیری از پدید آمدن چروک هایی که در اثر تابش اشعه های مضر آفتاب بر پوست پدید می آیند، پیری زودرس پوست و بروز لک های پوستی به خوبی جلوگیری نماید. هیچ اهمیتی ندارد که شما خانم هستید یا آقا. استفاده از ضد آفتاب به تمامی افراد برای جلوگیری از بروز چروک های پوستی توصیه می شود. به شما پیشنهاد می کنیم در کنار رعایت مواردی که در بالا ذکر شد، استفاده از ماسک ضد چروک فوری(لینک) را نیز در روتین پوستی خود قرار دهید.

علت پدید آمدن چین و چروک صورت

آشنایی با انواع چروک های پوست

در این بخش به بررسی انواع چروک های پوستی خواهیم پرداخت. نکته اولی که باید به آن توجه فرمایید این است که چروک های پوستی دارای انواع متفاوتی می باشند. بنابراین چروک ها را نمی توان تنها به تعداد محدود خطوط پیشانی، خطوط خنده و خطوط پنجه کلاغی تقسیم بندی کرد. موارد ذکر شده متداول ترین چروک های پوستی به شمار می روند. اما در ادامه برخی از چروک هایی را که تا به حال کمتر شنیده شده اند را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

1. چروک های گرانشی

چین چروک های گرانشی چروک هایی هستند که در اثر نیروی گرانشی ایجاد می شوند. حتما برای شما یا اطرافیانتان اتفاق افتاده است که با افزایش سن پوست برخی از نقاط صورت به سمت پایین کشیده شده باشد. این دسته از چروک های صورت را چروک های گرانشی می نامند. به منظور درمان این دسته از چروک ها بهتر است از محصولاتی استفاده نمایید که خاصیت لیفتینگ داشته باشند. برخی از کرم های ضد چروک موجود در بازار می توانند در سفت کردن پوست شما تاثیرات خوب را از خود برجای بگذارند. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم برای درمان چروک های گرانشی خود تنها از کرم های ضد چروکی استفاده کنید که دارای تاییدیه های معتبر باشند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاورین ما در آیمادورا کمک بگیرید.

چروک های گرانشی

2. چروک های احساسات

نوع دیگری از چروک صورت، چروک های احساسات هستند. معمولا هنگام خنده یا اخم کردن، می توان خطوطی را در اطراف چشم، دهان یا بین ابرو ها مشاهده کرد. این دسته از خطوط را خطوط احساسات می نامند. با گذشت زمان معمولا این خطوط به صورت دائم بر روی پوست صورت افراد باقی می ماند. انقباضات مداوم ماهیچه های صورت سبب تشکیل این دسته از خطوط می شوند. کرم های ضد چروک برای درمان این دسته از چروک ها نیز می توانند کارایی خوبی داشته باشند.

چروک های احساسات

آیا مصرف دخانیات تاثیری بر پدید آمدن چروک های صورت دارد؟ 

گاهی اوقات افراد از ما میپرسند آیا مصرف دخانیات موجب پدید آمدن چروک های صورت می شود؟ پاسخ این پرسش بله است. حقیقت این است که عوامل بسیار زیادی می توانند در بروز چروک های پوستی موثر باشند. دخانیات نیز یکی از این موارد می باشند. ژنتیک، سبک زندگی و…. بسیاری دیگر از موارد در بروز این نوع از مشکلات پوستی دخیل هستند. اما یکی از مواردی که بسیاری از افراد از تاثیر آن بی خبر هستند، دخانیات است. 

دخانیات جز مواردی به شمار می رود که موجب تسریع شدن روند پیری پوست می شود. پیر شدن پوست در یک بازه زمانی متناسب با سن اتفاق می افتد. اما گاهی اوقات برخی افراد با سبک زندگی خود می توانند این روند را کاهش داده یا به آن سرعت ببخشند. به جرات می توان ادعا کرد که استفاده از دخانیات می تواند موجب سرعت بخشیدن به روند پیری پوست شود. 

دخانیات همچون سیگار، به صورت مستقیم بر روی رشته های پروتئینی پوست مانند کلاژن تاثیر دارد. چنانچه میزان کلاژن و الاستیک پوست کمتر از مقدار طبیعی باشد، پوست به سمت پیر شدن و چروک های گرانشی حرکت خواهد کرد. 

آیا مصرف دخانیات تاثیری بر پدید آمدن چروک های صورت دارد؟ 

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم علاوه بر آشنا کردن شما عزیزان با چروک صورت به بررسی عواملی که موجب پدید آمدن آن ها شده اند نیز بپردازیم. بنابراین پس از مطالعه این مطلب، علاوه بر آشنا شدن با انواع چروک های صورت، شما قادر خواهید بود تا از پدید آمدن آن ها نیز جلوگیری نمایید. ماسک ضد چروک فوری و کرم های ضد چروک جز مواردی به شمار می روند که در کنترل کردن چروک صورت نقش دارند. 

شما می توانید متناسب با نیاز و علاقه خود یکی از این دو روش را برای بهبود چروک های صورت خود انتخاب کنید. چنانچه انتخاب شما استفاده از روش های سریع تری همچون کرم های ضد چروک است، به شما پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی برای خرید این محصولات، ابتدا با مشاورین ما در آیمادورا از طریق مشاوره رایگان ارتباط برقرار نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره تابستونی آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره تابستانی آیمادورا