تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست چیست؟

تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست

تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست چیست؟

پوست نیز مانند هر ارگان دیگری در بدن برای فعالیت خود نیاز به آب دارد. پوست نرمال باید میزان آب و رطوبت مورد نیاز خود را تامین کند اما برخی دچار مشکل پوستی دهیدراته شدن می‌شوند. باید توجه داشت که پوست خشک و کم آب یکسان نیستند.

پوست خشک نوعی تایپ پوستی می‌باشد که چربی کمتری تولید می‌کند اما کم آبی یا دهیدراته شدن یک عارضه‌ی پوستی محسوب می‌شود.

عوامل زیادی در از دست دادن توانایی پوست برای تامین رطوبت خود نقش دارند. می‌توان این عوامل مختلف اعم از تغذیه نامناسب، نخوردن آب کافی، تاثیر فصل تابستان، تعرق، افزایش سن یا استعمال شوینده‌ی قوی یا زیاد را کنترل کرد و به درمان این مشکل پرداخت. از راه‌های درمانی این مشکل می‌توان به آبرسانی پوست اشاره کرد. آبرسانی می‌تواند با روش‌های مختلف کلینیکی انجام شود و یا از محصولات مراقبت پوستی دارای خاصیت آبرسانی استفاده کرد. برای بررسی میزان کاربردی بودن این محصولات می‌توان به ترکیبات موثره‌یشان توجه کرد. یکی از مهمترین فاکتورهای یک آبرسان خوب حضور هیالورونیک اسید می‌باشد. در ادامه این مقاله از آیمادورا، اثر هیالورونیک اسید بر پوست را بررسی می‌کنیم.

هیالورونیک اسید چه ماده ای است و اثر هیالورونیک اسید بر پوست چیست؟

هیالورونیک اسید نام ترکیب شیمیایی با نقش کلیدی در بخش‌های مختلف بدن است. این ترکیب آلی می‌تواند با توجه به حجم خود مقدار بسیار بیشتری جذب آب داشته باشد. به طوری که آب مورد نیاز در زجاجیه‌ی چشم یا مفاصل با حضور این ماده متمرکز می‌شود. عملکرد فوق‌العاده‌ی این اسید سبب حضور آن در داروهای آتروز، خشکی چشم، بی‌اختیاری ادراری، آب مروارید و.. است.

از دیگر موارد کاربرد این ماده در محصولات مراقبت پوستی است که هدف آبرسانی عمیق به پوست دارند. تاثیر اسید هیالورونیک موجود در آن‌ها مانع از دست رفتن آب پوست شده و با حفظ مولوکول‌های آب در سطح پوست باعث لطافت آن می‌شود. به طور کلی اسید هیالورونیک با انواع پوست سازگار است. با بافت سبک و ژله‌ای خود آبرسانی قوی و محبوب برای پوست‌های چرب به شمار می‌رود، زیرا چربی پوست را افزایش نمی‌دهد و با جذب سریع احساس سنگینی ایجاد نمی‌کند.

از سوی دیگر با نفوذ بالای خود باعث جذب و ماندگاری آب در لایه‌های عمیق پوست می‌شود که حالتی ایده‌آل برای انواع پوست از چرب تا خشک یا دهیدراته است. حجم گرفتن بافت پوست، روشن شدن رنگ پوست، رفع چروک های ریز و… را می توان تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست دانست.

کم شدن اثر هیالورونیک اسید بر پوست و ایجاد پوست دهیدراته

برای تشخیص پوست‌های دهیدراته که نیازمند آبرسانی هستند می‌توان علائم و حالت‌های آن را بررسی کرد. پوست‌های کم آب علاوه بر احساس خشکی ممکن است پوسته پوسته شده یا احساس خارش و کشیدگی داشته باشند. این نوع پوست به مرور انعطاف پذیری خود را از دست داده و کدر می‌شوند. همچنین می‌توان شاهد قرمز و التهاب یا آکنه نیز بود.

پیامدهای عدم رسیدگی به این پوست زودتر رخ دادن و ماندگاری علائم پیری مثل گودی و سیاهی زیر چشم، چین و چروک‌ها و لک‌های پوستی است. این مشکل تنها گریبان گیر بزرگسالان نیست بلکه در کودکان و نوزادان نیز می‌تواند همراه خشکی لب و دهان و حتی تغییر خلق مشاهده شود. مهم ترین تاثیر هیالورونیک اسید از بین بردن دهیدراتگی پوست است.

پوست دهیدراته

اهمیت داشتن هیالورونیک اسید در روتین پوستی

درست است که HA به طور طبیعی در بدن وجود دارد اما با بالا رفتن سن میزان تولید آن در بدن به شدت کاهش می‌یابد به همین علت آبرسان‌ها بخش مهمی از روتین انواع پوست محسوب می‌شوند. با کم شدن اثر هیالورونیک اسید بر پوست، شاهد آغاز روند پیری هستیم. فعالیت موادی مثل هیالورونیک اسید که باعث ماندگاری رطوبت پوست می‌شوند با جلوگیری از تبخیر آب از سطح پوست اتفاق می‌افتد.

در این فضای غنی سلول‌ها توانایی بیشتری برای فعالیت و بازسازی خود دارند. این بازسازی سریعتر و راحتتر در از بین بردن لک‌ها، چین و چروک، آکنه، التیام التهابات و حتی زخم‌ها موثر است. همچنین در این شرایط پوستی احتمال ظهور تازه‌ی این موارد نیز بسیار کاهش می‌یابد. در نتیجه حضور این ماده در محصولات مراقبتی روتینتان می‌تواند راهی هموار برای داشتن پوستی و صاف و یکدست باشد.

آبرسانی به پوست با هیالورونیک اسید

چه محصولاتی مراقبتی می توانند حاوی هیالورونیک اسید باشند؟

در صورتی که قصد استفاده از این ماده‌ی نجات‌بخش را داشته باشید، متوجه خواهید شد که برای اغلب محصولات وجود HA قید شده است، اما باید توجه داشت که میزان غلظت و کیفیت این اسیدها یکسان نبوده پس این محصولات نیز کارایی و تاثیر مشابه نخواهند داشت. برخی هیالورونیک را به عنوان ترکیب اصلی قید می‌کنند که مسلما تمرکز بیشتری روی هیدراته کردن پوست و جلوگیری از پیری زودرس دارند. دسته‌ی دیگر با مقادیر کمتر فقط جذب کننده‌ی رطوبت خواهند بود و بهبود برخی مشکلات پوستی مثل آکنه یا یکنواخت کردن رنگ پوست می‌پردازند.

از تفاوت‌های هیالورونیک اسیدهای درون این محصولات می‌توان به تفاوت وزن مولکولی اشاره کرد که در میزان توانایی نفوذ این ماده و تاثیر نهایی آن نقش خواهد داشت. هرچه ملکول وزن متری داشته باشد تا عمق بیشتری از پوست می‌تواند نفوذ و رطوبت رسانی کند.

البته همیشه مقدار بیشتر مناسب نخواهد بود. بهتر است به جای غلظت خیلی زیاد به وجود برخی ترکیبات دیگر در کنار اسید هیالورونیک توجه کنید. برخی از این موارد مثل شی باتر، روغن آرگان، موم عسل و… ترکیبات پوشاننده‌ای هستند که در کنار اسید موردنظر رطوبت پوست شما رو به شکلی ماندگارتر و سالم‌تر حفظ خواهند کرد.

تاثیر هیالورونیک اسید

برای انتخاب راحتتر شما بعضی از آبرسان‌های حاوی هیالورونیک اسید که بازخورد مثبت بیشتری داشته‌اند را معرفی می‌کنیم:

سرم آبرسان مونالیا: سرم‌ها در بین انواع اشکال دارویی به شما پاسخی پرنگتر در زمان کمتر را نشان خواهند داد. زیرا ابعاد و غلظت مولوکول‌های این سرم‌ها برای جذب زیاد و سریعی طراحی شده‌اند که این تفاوت را می‌توانید با یکبار استفاده نیز متوجه شوید. این سرم علاوه بر هیالورونیک حاوی مواد دیگری مثل ویتامین ث و آنتی اکسیدان‌هاست که به پوست شما را در مدتی به نسبت کوتاه جانی دوباره می‌بخشد.

کرم آبرسان الی ژن: کرمی مناسب انواع پوست با دارا بودن هیالورونیک و انواعی از ویتامین‌ها که در عین حفظ رطوبت و آبرسانی پوستتان به از بین بردن مشکلات پوستی اعم از خشکی و علائم پیری پوست خواهد پرداخت.

کرم آبرسان رین استایل: محصولات این برند همگی آبرسان‌های قوی و عمیق هستند با کمک مواد موثره‌ای مثل روغن آرگان یا آووکادو و ویتامین‌ها که خواص بسیاری برای پوست دارند از پیری پوست جلوگیری می‌کنند و جوانی و شادابی پوستتان را باز می‌یابند.

سوالات متداول کاربران پیرامون اثر هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید چیست؟

ماده‌ای شیمیایی که در نقاط مختلف بدن مثل مفاصل و پوست نقش تامین رطوبت دارد. زیرا می‌تواند تا هزار برابر حجم خود جذب آب داشته باشد. اثر هیالورونیک اسید بر پوست همان اثری است که آب بر پوست دارد.

تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست چیست؟

هیالورونیک با حضور در لایه‌های پوست آب مورد نیاز فعالیت سلول‌ها را تامین می‌کند. برخی از پوست‌ها با کمبود این ماده و خشکی دچار مشکلات پوستی نظیر دهیدراتگی، آکنه، التهاب، چین و چروک، لک و… می‌شوند. اثر هیالورونیک اسید به نوعی است که برای اکثر مشکلات پوست، درمان است.

چه نوع پوستی به هیالورونیک اسید نیاز دارد؟

از جایی که همه‌ی انواع پوستی سلول‌هایی دارند که برای طی کردن روند طبیعی خود و دوری از علائم پیری نیاز به رطوبت کافی دارند، همه‌ی پوست‌ها نیازمند آبرسانی خواهند بود. هیالورونیک در همه‌ی پوست‌ها می‌تواند سبب شادابی و جوانی ماندگارتر شود.

چه محصولاتی حاوی هیالورونیک هستند؟

در انواعی از محصولات مثل کرم‌ها یا سرم‌ها نام این ماده ذکر شده است اما بهتر است در انتخاب محصول به غلظت و نوع اسید دقت کرد. همچنین حضور مواد موثره‌ی دیگر مثل روغن آرگان یا شی باتر در کنار هیالورونیک می‌تواند تاثیرهیالورونیک اسید را بیشتر کند.

پوست دهیدراته شده

کلام آخر

در کلام آخر باید ذکر کرد نباید بدون مراقبت و رسیدگی از پوست انتظار داشت دچار مشکل نشده و همیشه شاداب و جوان بماند زیرا پوست دائما در معرض انواعی از آسیب‌ها قرار می‌گیرد. وظیفه‌ی ما در قبال کاهش این معضلات در قدم اول تغییر سبک زندگی آسیب‌زاست و در مرحله‌ی بعد رسیدگی به پوست با داشتنی روتین پوستی کامل و مناسب نوع پوستمان است.

وجود یک آبرسان و مرطوب کننده‌ قوی که کم بود رطوبت و دهیدراتگی پوست را با وجود هیالورونیک اسید و تاثیر خارق العاده‌اش بر پوست جبران کند، برای هر روتین و نوع پوستی بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب به بررسی تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست پرداختیم و محصولاتی که می توانند این ماده جوانساز را به پوست شما برسانند معرفی کردیم. چنانچه پوست شما احتیاج به دریافت هیالورونیک اسید دارد همین حالا برای خرید یکی از محصولات حاوی این ماده اقدام کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
جشنواره بهاری آیمادورا

150000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

Spring-Sale-3