راه های درمان جوش سرسیاه
راه های درمان جوش سرسیاه

راه های درمان جوش سرسیاه

سریع ترین راه برای درمان جوش سرسیاه چیست؟ در این مقاله به بررسی درمان‌ های موجود برای از بین بردن جوش‌ های سرسیاه خواهیم پرداخت. جوش‌ های سرسیاه را می‌ توان یکی از متداول‌ ترین مشکلات پوستی در نظر داشت. تقریباً نمی‌ توان کسی را یافت که تا به حال با جوش‌ های سرسیاه روبرو نبوده باشد. خوب است بدانید که درمان جوش‌ های سرسیاه در مقایسه با دیگر انواع جوش‌ ها، همچون جوش های سرسفید و آکنه های التهابی با دشواری‌ های بیشتری همراه است. 

جوش‌ های سرسیاه جز دسته‌ ای از جوش‌ ها به شمار می‌ روند که برگشت پذیر هستند. بنابراین چنانچه تصور می‌ کنید با درمان جوش‌ های سرسیاه موجود بر روی پوست صورت خود آنها را به طور دائمی از بین برده‌ اید، باید بدانید که این تصور کاملاً غلط است. در این مطلب قصد داریم به معرفی روش‌هایی بپردازیم که در درمان جوش سرسیاه موثر واقع شده‌ اند. 

همانطور که اشاره کردیم روش‌ های متعددی برای درمان جوش‌ های سرسیاه وجود دارد. برخی از این روش‌ ها، روش‌ های خانگی و سنتی و برخی دیگر را می‌ توان جز روش‌ های مدرن طبقه‌ بندی کرد. اخیراً انتخاب بسیاری از افراد کمک گرفتن از خدمات کلینیکی است. اما روش های خانگی موثر و استفاده از کرم ضد جوش را نیز نباید فراموش کرد. 

علت ایجاد جوش سرسیاه چیست؟ 

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد از کارشناسان ما جویا می شوند این است که علت ایجاد جوش های سرسیاه چیست؟ جوش های سر سیاه نیز درست همانند دیگر انواع جوش ها در اثر آلودگی پدید می آیند. بنابراین مهم ترین نکته ای که در خصوص جلوگیری از ایجاد جو‌ های سر سیاه باید در نظر داشته باشید، حفظ بهداشت صورت و بدن است. 

یکی دیگر از مواردی که در پدید آمدن جوش های سرسیاه حائز اهمیت است، میزان چربی پوست می باشد. پوست های چرب در مقایسه با پوست های خشک بیشتر در معرض ایجاد جوش های سرسیاه هستند. یکی از دلایل موثر آن تجمع چربی پوست در منافذ پوستی است. تجمع چربی و سلول های مرده پوست در منافذ پوستی یکی از مهم ترین دلایل ایجاد جوش سرسیاه است. 

موارد دیگری همچون نامنظم بودن هورمون ها و تجمع باکتری ها بر روی پوست را نیز نباید فراموش کرد. بنابراین اگر به دنبال کنترل عوامل موثر بر ایجاد جوش های سرسیاه هستید، باید به موارد بسیاری توجه فرمایید. چک کردن منظم هورمون ها می تواند یکی از مهم ترین موارد باشد. عمل کردن به آن، به سلامت پوست شما کمک بسیاری خواهد کرد. 

علت ایجاد جوش سرسیاه چیست؟ 

جوش های سرسیاه در کدام نواحی بدن پدید می آیند؟ 

برخی از افراد تصور می کنند جوش های سرسیاه تنها بر روی بینی پدید می آیند. اما باید بدانید که علاوه بر بینی جوش های سرسیاه را در نواحی متعدد دیگری نیز می توان مشاهده کرد. برخی از این نواحی عبارتند از

  • بینی
  • چانه
  • پیشانی
  • گوش

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، دلایل متعددی وجود دارند که موجب ایجاد جوش های سرسیاه می شوند. اما اخیرا کارشناسان ادعا کرده اند پدید آمدن این دسته از جوش ها بر قسمت های مختلف بدن، می تواند معنای خاصی داشته باشد.

به عنوان مثال، ممکن است ایجاد جوش های سرسیاه بر روی گوش به دلیل وجود مشکلات کبدی شما باشد. یا اینکه دلیل پدید آمدن جوش های سرسیاه موجود بر روی پیشانی بخاطر مشکلات کبدی و ادراری باشد. بنابراین چنانچه بر روی گوش و پیشانی خود جوش های سر سیاه را مشاهده می کنید، بهتر است از عملکرد صحیح کبد خود اطمینان حاصل کنید.

اما وجود جوش سرسیاه بر روی بینی میتواند دلایل دیگری داشته باشد. معمولا افرادی که دارای پوست چرب می باشند در مقایسه با دیگر افراد، با جوش های سرسیاه بینی بیشتری مواجه می شوند. اگر برای شما نیز چنین است، باید بدانید که علت آن به دلیل تجمع چربی بسیار در اطراف منافذ بینی است. برای حل این مشکل، شستشوی مداوم صورت می تواند بسیار کمک کننده باشد.

روش های موثر در درمان جوش سرسیاه

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم روش های بسیاری وجود دارند که در درمان جوش های سرسیاه موثر واقع شده اند. یکی از راحت ترین فعالیت هایی که کارشناسان ما در آیمادورا به مصرف کنندگان پیشنهاد می کنند، شستشوی صحیح و مداوم صورت است. به منظور محافظت هر چه بیشتر از پوست در برابر ایجاد جوش‌ های سرسیاه، بهتر است پوست خود را به صورت مداوم دو بار در روز بشویید 

به منظور شستشوی پوست صورت خود بهتر است از شوینده هایی استفاده نمایید که دارای تاییدیه های معتبری باشند. هیچ اهمیتی ندارد که در طول روز از مواد آرایشی بر روی پوست خود استفاده کرده اید یا خیر. دو بار در روز شستشوی پوست امری لازم برای محافظت از پوست است. شستشوی مداوم پوست می تواند به تمیز شدن منافذ پوستی و لایه برداری سطحی آن کمک کند. 

برخی از افراد به منظور لایه برداری پوست خود ترجیح می‌ دهند از ماسک‌ های خانگی استفاده نمایند. این در حالی است که انتخاب برخی دیگر از افراد استفاده از محصولات شیمیایی است. انتخاب شما مصرف کنندگان عزیز هر کدام از این دو مورد که باشد، باید در نظر داشته باشید که لایه برداری پوست مسئله ای بسیار جدی است. چنانچه لایه برداری پوست اصولی و بر اساس نظر پزشک خود صورت بگیرد احتمال پدید آمدن جوش‌ های سرسیاه به صفر می‌ رسد. 

جوش های سرسیاه در کدام نواحی بدن پدید می آیند؟ 

آیا تمیز بودن روبالشتی بر درمان جوش سرسیاه تاثیر دارد؟ 

برخی از افراد تصور می‌ کنند استفاده از کرم‌ های ضد جوش به تنهایی می‌ تواند برای درمان جوش‌ های سرسیاه کافی باشد  اما باید در نظر داشته باشید که استفاده از کرم‌ های ضد جوش در کنار رعایت اصول بهداشتی می‌ تواند بر درمان جوش سرسیاه موثر واقع شود. یکی از مهم ترین مواردی که کمتر کسی به آن توجه می‌ کند، تمیز بودن روبالشتی است. رو بالشتی‌ ها یکی از مواردی به شمار می‌ روند که در طول شبانه روز ساعت بسیار زیادی را با پوست صورت ما در تماس هستند. 

به همین دلیل تمیز بودن این مورد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چنانچه از رو بالشتی‌ها هایی استفاده نمایید که کثیف باشند. نه تنها جوش‌ های سرسیاه بلکه آکنه‌ های التهابی بسیاری را نیز بر روی پوست خود مشاهده خواهید کرد. بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌ کنیم نسبت به تمیز بودن رو بالشتی های خود حساسیت بسیار زیادی را به خرج دهید. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که منافذ پوستی شما آلودگی‌ های موجود بر روی روبالشتی‌ ها را به خود جذب نمایند. 

علاوه بر روبالشتی ها، مو ها نیز از موارد دیگری به شمار می‌ روند که از برخورد مداوم آن ها با پوست صورت خود باید اجتناب کنید. تار های مو نیز درست همانند رو بالشتی‌ ها می‌ توانند حاوی آلودگی‌ های بسیاری باشند. برخورد مداوم مو با پوست صورت می‌ تواند درست همانند رو بالشتی‌ های آلوده عمل کرده، سبب پدید آمدن جوش‌ های سرسیاه و آکنه‌ های التهابی شوند. 

درمان جوش سرسیاه

کرم ضد جوش برای درمان جوش سرسیاه

در میان روش هایی که به عنوان درمان جوش سرسیاه به شما عزیزان معرفی شد، یکی از راحت ترین روش ها استفاده از کرم یا پماد ضد جوش است. استفاده از کرم های ضد جوش را می توان جز سریع ترین راه ها برای درمان جوش سرسیاه در نظر گرفت. تنها کافی است تا روزانه با توجه به دستورالعمل پزشک خود از این محصولات بر روی جوش های خود استفاده نمایید. 

در مدت زمانی بسیار کوتاه شاهد درمان و از بین رفتن جوش های سرسیاه یا سرسفید خود خواهید بود. اما تصور می کنید عملکرد این محصول چگونه است؟ اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از کرم های ضد جوش زمانی که هنوز جوش های شما فعال هستند نباید استفاده کنید. در غیر اینصورت این امکان وجود دارد که تعداد جوش های شما افزایش پیدا کنید. 

بنابراین به جوش ها این اجازه را دهید تا از مرحله التهابی خود بگذرند. سپس از محصولات ضد جوش بر روی آن ها استفاده کرده و به روند خشک شدن آن ها سرعت بیشتری ببخشید. به دلیل ترکیبات مورد استفاده در این محصولات پوستی، ممکن است نواحی اطراف جوش ها با اندکی خشکی مواجه شوند. به همین دلیل استفاده از کرم های آبرسان مرطوب کننده می تواند گزینه خوبی برای جلوگیری از خشک شدن پوست شما عزیزان باشد. در این مطلب در خصوص بهترین کرم آبرسان بخوانید. 

کلام آخر

تلاش کردیم در این مطلب شما را با علل متعدد پدید آمدن جوش های سرسیاه آشنا نماییم. همچنین به منظور درمان جوش سرسیاه روش هایی سنتی و مدرن را به شما عزیزان نیز پیشنهاد دادیم. نوشیدن آب کافی در طول روز نیز می تواند به درمان جوش های سرسیاه کمک بسیاری نماید. همچنین باید توجه داشته باشید که عوامل هورمونی و ژنتیک نیز بی تاثیر نیستند. چنانچه در خصوص خرید بهترین سرم ضد جوش به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید از طریق شماره های درج شده با ما ارتباط برقرار نمایید. 

به این مطلب امتیاز دهید
جشنواره تابستونی آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره تابستانی آیمادورا