روتین ضد لک مناسب برای درمان انواع لک صورت

روتین ضد لک

روتین ضد لک مناسب برای درمان انواع لک صورت

عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می شود لک های پوستی ایجاد شود. به عنوان مثال اگر شما خانم بارداری باشید، به مرور می بینید که بر روی پوستتان لک های متعددی ایجاد شده است. یا اگر مدت زمان زیادی را زیر نور آفتاب باشید، اثرات اشعه های UV را بر روی پوستتان خواهید دید که چطور باعث ایجاد لک و تیرگی می شوند که با استفاده از روتین ضد لک میتوانید از آن جلوگیری کنید.

همچنین افزایش سن، استفاده از محصولات نامناسب و … می تواند منجر به ایجاد لک های پوستی شود. راه حل چیست؟ پوست ما برای حفظ شادابی و سلامت خود نیاز به روتین مراقبتی دارد. در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به معرفی روتین ضد لک بپردازیم.

لک چیست و چند نوع لک وجود دارد؟

قبل از اینکه سراغ معرفی روتین ضد لک برویم، بهتر است با لک بیشتر آشنا شویم. اگر بخواهیم لک را به زبان ساده توضیح دهیم، اینطور بیان می کنیم که:

«لک عارضه ای است که پوست در اثر آسیب ناشی از عوامل مختلف مانند اشعه های UV، افزایش سن، بارداری، تغذیه نامناسب، دارو های شیمیایی، محصولات نامناسب و … به وجود می آید.»

لک همچنین در اثر عوامل دیگری هم ایجاد می شود. این عوامل معمولا پس از بهود از خود بر روی پوست اثر گذاشته و ما را رها نمی کنند. عواملی مانند:

  • آکنه
  • جوش های سر سیاه
  • جوش های کیستی
  • رشد مو در زیر پوست
  • اثر باقی مانده از جراحات پوستی

لک همچنین می تواند به دو صورت قهوه ای و قرمز بر روی پوست ظاهر شود. لک های قهوه ای معمولا روند بهبود و درمان راحت تری دارند. اما لک های قرمز اینطور نیستند. لک های قرمز معمولا نیاز به مراقبت بیشتری داشته و باید زیر نظر پزشک درمان شوند. ما در این مقاله بیشتر سعی داریم بر روی درمان لک های قهوه ای بپردازیم و محصولات مناسب روتین ضد لک این نوع لک ها را بررسی کنیم.

لک

روتین ضدلک برای درمان انواع لک پوست

قصد ما این نیست که با معرفی تعداد زیادی از محصولات ضدلک، هزینه های گزافی را بر شما متحمل کنیم. در این مقاله می خواهیم یک روتین ضد لک پوستی به شما معرفی کنیم که در کنار صرفه اقتصادی که دارد، می تواند بسیار هم موثر باشد.

برای اینکه پوستمان را از شر لک ها و تیرگی های مزاحم راحت کنیم، به این محصولات نیاز داریم:

الف) حتما از شوینده استفاده کنید

اولین قدم برای هر روتین پوستی، استفاده از شوینده صورت است. پوست ما باید از هرگونه آلودگی پاک شود تا بتواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد. با جستجو در فروشگاه آیمادورا می توانید انواع شوینده های روشن کننده و ضد لک را بیابید و به روتین ضد لک خود بیافزایید.

ب) تونر را هیچگاه فراموش نکنید

تونر ها پای ثابت هر روتین پوستی هستند. تونرها PH پوست را به حالت نرمال خود بر می گردانند و اثرات ناشی از استفاده از شوینده ها را خنثی می کنند.

پ) حال نوبت ضد لک است

تخصصی ترین بخش معرفی روتین پوستی ضد لک، استفاده از کرم ضد لک مناسب پوست است. ضد لک ها انواع مختلفی دارد. از سرم ضد لک گرفته تا کرم آن که می تواند باعث درمان و از همه مهم تر، جلوگیری از ایجاد دوباره لک شود.

ضد لک ها با مهار آنزیم های تولید کننده ملانین و البته مبارزه با رادیکال های آزاد، باعث درمان لک و جلوگیری از ایجاد دوباره آن می شوند. این محصولات دارای ترکیباتی مانند ویتامین C بوده که به مرور پوست را شفاف و روشن می کنند.

ضد لک ها علاوه بر رفع لک های پوستی، باعث لایه برداری و آبرسانی به پوست هم می شود.

ت) استفاده از سرم های ویتامین C

اگر بخواهم به شما یک ضد لک و روشن کننده حرفه ای معرفی کنم، قطعا سرم های ویتامین C است. این ویتامین اثر فوق العاده ای بر روی جوانی و شادابی پوست دارد. . این ویتامین روتین ضد لک شما را تکمیل می کند.

تقریبا تمام پزشکان برای درمان لک شما را به مصرف سرم ویتامین C تشویق می کنند. سرم های ویتامین C در کنار ضد لک ها باعث می شوند تا روتین پوستی شما به یک روتین حرفه ای تبدیل شده و در کوتاه ترین زمان ممکن شما بهترین نتیجه را بگیرید!

ث) استفاده از آبرسان ها را جدی بگیرید

آب و رطوبت پوست به مرور کاهش پیدا می کند و جای خود را به چربی های مضر و اضافی می دهد. در نتیجه باعث بروز جوش شده و لک های پوستی را ایجاد می کند.

آبرسان ها با تامین رطوبت مورد نیاز پوست، از خشکی آن جلوگیری کرده و پوست را همیشه شاداب و جوان نگه می دارد.

ج) خطر عدم استفاده از ضد آفتاب را جدی بگیرید

ضد آفتاب یک عضو جدا نشدنی پوست ما است. اگر نمی خواهید زود پوستتان را از دست بدهید، باید استفاده مدام از روتین ضد لک را جدی بگیرید.

ضد آفتاب ها علاوه بر اینکه از اثر مخرب اشعه های UV بر روی پوست جلوگیری کرده و مانع از آفتاب سوختگی می شوند، برای روتین پوست های لک های بسیار ضروری و هم هستند. چرا که سرم های ویتامین C و ضد لک های حاوی این ویتامین، به نور حساس بوده و باعث می شوند تا پوست حساس تر و آسیب پذیر تر شود.

روتین ضد لک

سوالات متداول کاربران پیرامون روتین پوستی ضد لک

آیا روتین پوستی ضدلک ما را از هر اقدام درمانی دیگر برای درمان لک بی نیاز می کند؟

خیر در واقع برای درمان لک شما نیاز به یک روتین صحیح در کنار یک درمان صحیح دارید.

آیا روتین ضد لک باتوجه به دلایل به وجود آورنده لک متفاوت است؟

قطعا همینطور است. در این مقاله به طور کلی به آیتم هایی اشاره کردیم که می بایست در یک روتین ضد لک وجود داشته باشند. اما برای این که یک درمان ضد لک اساسی انجام دهید باید علت به وجود آمدن لک مشخص شود و محصولات مطابق با آن انتخاب شود.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی یک روتین ضد لک پوستی شامل آیتم های مناسب برای درمان لک پرداختیم. وقت آن رسیده که به فروشگاه ما سر بزنید و از همین الان برای داشتن پوستی یک دست و سالم برنامه ریزی کنید. داشتن پوستی زیبا و البته سلامت، حق شما است.

5/5 - (2 امتیاز)