چرا باید از شامپو پس از کاشت مو استفاده کنیم؟
شامپو پس از کاشت

چرا باید از شامپو پس از کاشت مو استفاده کنیم؟

اگر مو کاشته باشید احتمالا از پزشکتان شنیده اید که پس از کاشت حتما باید از شامپو مناسب پس از کاشت مو استفاده کنید. اما تفاوت میان این نوع شامپو با شامپو های دیگر در چیست؟ همانطور که می دانید، مو پس از کاشت ضعیف و آسیب پذیر می شود و فولیکول های آن نیاز به مراقبت دارند. استفاده از هر نوع محصولی که قدرت بالایی داشته باشد، می تواند به این فولیکول ها آسیب وارد کرده و نتیجه دلخواه شما را نداشته باشد. به همین دلیل است که باید از شامپو های مناسب پس از کاشت مو استفاده کنید. در این مقاله از آیمادورا می خواهیم به بررسی این نوع شامپو ها و ویژگی های آن ها بپردازیم.

مو های کاشته شده

هنگامی که کاشت مو انجام می شود، فولیکول های کاشته شده ناسازگار با شرایط هستند. به همین دلیل آسیب پذیرتر بوده و در اثر کوچک ترین عاملی ازجمله نور خورشید، آسیب می بینند.

باید بدانید، برای اینکه فولیکول های کاشته شده به خوبی مقاوم و مستحکم شوند، شما باید به کوچک ترین رفتار های خود هم توجه داشته باشید. مثلا پس از کاشت مو نحوه خوابیدن شما مهم است و روی نتیجه تاثیر می گذارد. این مراقبت ها در روز های اول کاشت مو با وسواس بیشتری باید انجام شود. در این دوران خواب شما، تغذیه و نوع شستشو مو هایتان می تواند اثر منفی و یا مثبت داشته باشد. شامپو مناسب پس از کاشت مو یکی از آیتم هایی است که در این دوران باید همراه شما باشد.

همیشه به خاطر داشته باشید، همانقدر که انتخاب یک کلینیک و متخصص خوب مهم است، توجه و اهمیت به مراقبت های پس از کاشت هم بسیار اهمیت دارد.

یکی از این مراقبت ها، استفاده از شامپو مناسب پس از کاشت مو است که در ادامه به ویژگی ها و ترکیبات موجود در بهترین آن ها می پردازیم.

معرفی ترکیبات شامپو پس از کاشت

فکر می کنید یک شامپو مناسب مو های کاشته شده باید چه ترکیباتی داشته باشد و تفاوت آن با سایر شامپو ها چیست؟

در قدم اول بهتر است با ترکیبات یک شامپو مناسب پس از کاشت مو آشنا شویم. از آن جایی که فولیکول و ریشه مو کاشته شده بسیار آسیب پذیر است، به هیچ عنوان نباید از شامپو های دارای ترکیبات سنگین استفاده کنید. از بهترین و مهم ترین موادی که باید یک شامپو پس از کاشت داشته باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستین: این ماده موثر، در تقویت و رشد بیشتر مو بسیار اثرگذار است. همچنین باعث سازگاری و استحکام فولیکول مو می شود.
 • زینک: جالب است بدانید که همه متخصصان پوست زینک را برای رشد و تقویت مو ها پیشنهاد می کنند. این ماده خاصیت احیا داشته و باعث بازسازی سلول های مو می شود.
 • کافئین: کافئین یک ماده طبیعی است که بر روی رشد مو ها اثر گذاشته و آن را افزایش می دهد. همچنین باعث استحکام ریشه مو هم می شود.
 • آمینو اسید: این ترکیبات یکی از مهم ترین و ضروری ترین مواد مورد نیاز مو هستند. آمینو اسید ها نیاز پروتئین های مو را رفع کرده و باعث تقویت و رشد بیشتر مو می شوند.
 • ویتامین ها: ویتامین ها برای رشد و سلامت مو ها بسیار ضروری هستند. علاوه بر اینکه مانع ریزش مو می شوند، ریشه را تقویت کرده و باعث درخشان شدن مو می شوند.
 • هسته انگور: اگر شما طرفدار ترکیبات گیاهی هستید، شامپو پس از کاشت دارای هسته انگور برای شما مناسب است. این ماده گیاهی برای تقویت و رشد بیشتر مو بسیار موثر است.
 • بیوتین: یکی دیگر از ترکیبات موثر در شامپو مناسب پس از کاشت، بیوتین است. این ترکیب نقش بسیار پر رنگی در تقویت و رشد مو دارد.

علاوه بر این ها، روغن آرگان، عصاره شنبلیله و شتر مرغ از دیگر ترکیباتی هستند که در اکثر شامپوهای مناسب پس از کاشت مو می توانند نقشی اساسی ایفا کنند.

یک شامپو پس از کاشت مو، چه ویژگی هایی دارد؟

از مهم ترین ویژگی هایی که در انتخاب یک شامپو مناسب مو کاشته شده باید به آن توجه کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Ph پایین
 • فاقد پارابن و ترکیبات شیمیایی قوی
 • ضد حساسیت و التهاب
 • افزایش خون رسانی به پوست سر
 • حاوی آبرسان و مرطوب کننده
 • دارای آنتی اکسیدان
 • کنترل کننده چربی سر

تا چه زمانی بعد از کاشت باید از شامپو پس از کاشت مو استفاده کرد؟

معمولا تا 1 ماه باید از این نوع محصولات استفاده کنید. اما در هر فرد این بازه متفاوت بوده و از 2 تا 4 هفته متغیر است. برای مدت زمان استفاده از شامپو های تخصصی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

آیا می شود از روغن های گیاهی به طور مستقیم استفاده کرد؟

بله. اما توجه کنید که برای شستشوی موهایتان نباید از شامپو های قوی استفاده کنید. همانطور که در متن هم به آن اشاره شد از روغن هایی نظیر آرگان می توانید برای تقویت و رشد مو هایتان استفاده کنید. توجه کنید بعضی از افراد به روغن های گیاهی حساس هستند. حتما قبل از مصرف، تست کنید.

آیا می توان از شامپو بچه برای موهای کاشته شده استفاده کرد؟

بله. اما شامپو های بچه قدرت زیادی برای تقویت و رشد مو ها ندارند و تنها می توانید به عنوان یک شوینده مو از آن ها استفاده کنید. بهتر است برای تقویت فولیکول و ریشه مو، از شامپو های مناسب مو های کاشته شده استفاده کنید.

کلام آخر

مو های کاشته شده نیاز به توجه و مراقبت ویژه ای دارند. فولیکول های مو هنوز سازگاری پیدا نکرده اند. استفاده از شامپویی که بتواند در کنار تقویت فولیکول، به استحکام و رشد بیشتر مو ها کمک کند، می تواند نتیجه دلخواه را به شما دهد. شامپو مناسب پس از کاشت مو، همانطور که به طور مفصل به آن اشاره شد، از بهترین و موثر ترین ترکیبات ساخته شده است که می تواند نیاز مو شما را رفع کند.

5/5 - (1 امتیاز)
جشنواره تابستونی آیمادورا

150,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 2 میلیون تومان با کد: off150

70,000 تومان تخفیف + ارسال رایگان برای خرید های بالاتر از 1 میلیون تومان با کد: off70

50,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 500 هزار تومان با کد: off50

30,000 تومان تخفیف برای خرید های بالاتر از 300 هزار تومان با کد: off30

جشنواره تابستانی آیمادورا